Lokalna sztuka bliżej mieszkańców: Galeria Łącznik teraz także w internecie
W naszym mieście kultura kwitnie także w przestrzeni wirtualnej. Galeria Łącznik, znana z prezentowania dzieł sztuki najwyższej próby, otwiera swoje wirtualne podwoje dla miłośników malarstwa. Teraz, bez wychodzenia z domu, można podziwiać prace Ewy Krzymińskiej, pod okiem doświadczonej kustosz Małgorzaty Omelańczuk-Pawluk. Nie zapominajmy jednak o możliwości odwiedzenia galerii osobiście, co zapewne będzie niezapomnianym doświadczeniem.
  1. Prace Ewy Krzymińskiej dostępne online i w Galerii Łącznik.
  2. Małgorzata Omelańczuk-Pawluk pełni rolę kustosza.
  3. Zachęta do odwiedzin galerii "na żywo".
  4. Wirtualna galeria jako nowa forma dostępu do sztuki.

W dobie cyfrowej transformacji, nasze miasto nie pozostaje w tyle, a kultura dostosowuje się do nowych warunków, oferując mieszkańcom dostęp do sztuki zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi środkami. Galeria Łącznik, dobrze znana fanom malarstwa, otwiera się na potrzeby współczesnego odbiorcy, prezentując swoje zbiory nie tylko w murach NOK, ale i w przestrzeni wirtualnej. To znakomite rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz dla tych, którzy na co dzień nie mają możliwości fizycznego uczestnictwa w kulturalnym życiu miasta.

Pod okiem doświadczonej kustosz, Małgorzaty Omelańczuk-Pawluk, galeria oferuje unikalną możliwość zanurzenia się w świat malarstwa Ewy Krzymińskiej. Ta inicjatywa stanowi most między tradycyjnym a nowoczesnym, umożliwiając szerszemu gronu odbiorców docenienie sztuki. Jednocześnie, organizatorzy zachęcają do odwiedzania galerii „na żywo”, podkreślając, że bezpośredni kontakt z dziełami sztuki ma niezastąpioną wartość.

Wirtualna Galeria Łącznik to krok naprzód w demokratyzacji dostępu do kultury i sztuki. Inicjatywa ta z pewnością zostanie ciepło przyjęta przez społeczność, dla której sztuka stanowi ważny element codziennego życia, a także przez tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem. To szansa na odkrycie nowych pasji i inspiracji, bez ograniczeń, które niesie ze sobą fizyczna przestrzeń.


Wg inf z: NOK