Zakaz prowadzenia i alkohol za kierownicą w Zakroczymiu. 33-latek zatrzymany
W Zakroczymiu zatrzymano mężczyznę łamiącego prawo za kółkiem. 33-letni mieszkaniec gminy, mimo obowiązujących zakazów, zdecydował się prowadzić pojazd, będąc jednocześnie pod wpływem alkoholu. To przypadek, który rzuca światło na poważny problem lekceważenia przepisów drogowych.
  1. Mężczyzna zatrzymany za kierownicą fiata w Zakroczymiu.
  2. Posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  3. Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w organizmie.
  4. Za swoje działania może trafić za kratki na maksymalnie 5 lat.

Podczas rutynowego patrolu ulic Zakroczymia, miejscowi funkcjonariusze zauważyli fiata, którym kierował dobrze im znany 33-latek. Mężczyzna ten, jak się okazało, miał na swoim koncie dwa obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydane przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Zakazy te miały obowiązywać aż do października 2025 roku.

Pełniący obowiązki patrolowe funkcjonariusze nie zwlekali z podjęciem działań. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, przystąpili do weryfikacji stanu trzeźwości kierującego. Procedura ta potwierdziła, że 33-latek w wydychanym powietrzu miał 1 promil alkoholu, co stanowiło kolejne złamanie prawa.

Te nieodpowiedzialne decyzje mieszkańca Zakroczymia mogą skutkować surowymi konsekwencjami. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowych zakazów, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ta sytuacja jest przestrogą dla wszystkich, przypominając o konieczności przestrzegania prawa i odpowiedzialności za kierownicą.


Na podst. KPP