Rowerzysta miał aż 3,2 promila
W niedzielne przedpołudnie, 11 lutego, na drogach Nasielska miało miejsce zatrzymanie, które skutecznie przypomina o surowych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta, prowadzący swój jednoślad w sposób budzący zastrzeżenia, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.
  • Jak duże zagrożenie stwarzają nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego?
  • Detale interwencji policji z Nasielska.
  • Przypomnienie o obowiązujących od nowego roku sankcjach finansowych za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości.

W naszej społeczności, gdzie każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być wzorem odpowiedzialności, niedzielne wydarzenia rzucają cień na postrzeganie bezpieczeństwa na naszych drogach. Nietrzeźwi kierowcy, jak i rowerzyści, wchodząc w interakcję z innymi uczestnikami ruchu, niestety często stają się bohaterami smutnych statystyk dotyczących wypadków drogowych.

Patrolujący rejon gminy Nasielsk policjanci, w trakcie swojej niedzielnej służby, natknęli się na cyklistę, którego jazda wyraźnie odbiegała od standardowych norm. W Miękoszynie, około godziny 11:00, funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę kierującego swoim dwukołowcem w sposób, który można by określić mianem "wężykowania". Szybka reakcja i przeprowadzone badanie alkomatem wykazały, że 32-letni mieszkaniec gminy Nasielsk miał w organizmie aż 3,2 promila alkoholu.

Sankcje za takie zachowanie są surowe i nieubłagane. Od 1 stycznia 2022 roku, za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 zł. W przypadku naszego nietrzeźwego cyklisty, policja postanowiła nałożyć na niego właśnie taką sankcję, jednocześnie zakazując mu dalszej jazdy.

Niech ten incydent będzie dla nas wszystkich przestrogą i przypomnieniem o tym, że alkohol za kierownicą, niezależnie od tego, czy prowadzimy auto, czy rower, zawsze prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego, zachowanie trzeźwości jest absolutną koniecznością. Dbajmy o siebie nawzajem na drogach naszej gminy.


Policja: Nowy Dwór Mazowiecki