Kilka dni temu nowodworscy policjanci w Modlinie Twierdzy zatrzymali 47-latka, który kilka godzin wcześniej na jednej ze stacji zatankował paliwo, a następnie odjechał nie płacąc. Podczas interwencji policjanci ujawnili też, że mężczyzna ukrył w aucie tablice rejestracyjne, którymi posłużył się podczas kradzieży paliwa. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

Kilka dni temu mundurowy z Posterunku Policji w Modlinie wspólnie z funkcjonariuszką zakroczymskiego posterunku patrolowali rejon Modlina Twierdzy. W trakcie służby, na jednej z ulic zauważyli idącego mężczyznę. Policjanci od razu zwrócili na niego uwagę, ponieważ rysopisem przypominał osobę, która dwie godziny wcześniej dokonała kradzieży paliwa, na jednej z nowodworskich stacji.

Mundurowi podjęli interwencję. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się, że w ogóle posiada auto, jednak policjanci odkryli, że w kieszeni ma kluczyki od samochodu. Tłumaczył, że to auto jego matki, które zaparkowane jest przed podbliskim blokiem. Kiedy funkcjonariusze podeszli z 47- latkiem do  fiata okazało się, że właśnie takim pojazdem dokonano kradzieży paliwa. Nie zgadzały się tylko numery rejestracyjne. Jednak podczas czynności, w bagażniku auta funkcjonariusze ujawnili dodatkowe tablice rejestracyjne, dokładnie takie, jakie zarejestrował monitoring stacji.

W końcu mężczyzna do wszystkiego się przyznał, zarówno do kradzieży tablic rejestracyjnych jak i paliwa. Po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze okazało się dodatkowo, że 47- latek ma zatrzymane prawo jazdy i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Policjanci przewieźli mężczyznę do nowodworskiej komendy.

Przypominamy, że po zmianach w kodeksie karnym, kradzież tablic rejestracyjnych oraz ich nieuprawnione używanie jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie również za kradzież paliwa oraz kierownie pojazdem, mimo zatrzymanego prawa jazdy.

 

podkom. Joanna Wielocha/mw