Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 40-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją konkubiną oraz groźby wobec interweniujących policjantów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym tygodniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Modlinie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego dochodzi do przemocy. Na miejscu policjanci zastali kobietę z widocznymi obrażeniami na ciele. Agresor oddalił się przed przybyciem policyjnego patrolu. Wkrótce mundurowi zauważyli go na dworcu PKP. Mundurowi niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny i przewieźli go do nowodworskiej komendy.

Jak zeznała poszkodowana kobieta, takie zachowanie mężczyzny trwało od dawna. W tym czasie cały czas znęcał się nad nią psychicznie i fizyczne, ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, dodatkowo uderzał, kopał, szarpał za włosy i groził pozbawieniem życia. W trakcie prowadzonych czynności 40-latek groził też policjantom, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej, związanej z zatrzymaniem jego osoby, za popełnione przestępstwo.

Funkcjonariusze nowodworskiego Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy. Obywatel Gruzji został doprowadzony do Prokuratury Rejonoowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 40- latka najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku. Męzczyzna na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu.

Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

 

podkom. Joanna Wielocha/ea

 

  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną
    policjanci z zatrzymanym mężczyzną