Nowodworscy funkcjonariusze w ramach "Dnia Seniora" udali się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie podczas spotkania poruszyli z mieszkańcami powiatu tematykę oszustw dokonywanych metodą na policjanta, wnuczka czy pracownika urzędu. Mundurowi przekazali wiedzę na temat zagrożeń, które dotykają seniorów oraz informację jak się przed nimi ustrzec.

W środę 8 listopada 2023 r. nowodworscy policjanci, na zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Dworze Mazowieckim, wzięli udział w Europejskich Dniach Seniora. W ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej, mającej na celu działania komunikacyjne, rozmawiali z mieszkańcami naszego powiatu.

W czasie dyżuru informowali o zagrożeniach na jakie narażone są szczególnie osoby starsze. Omówili metody działania przestępców, dokonujących oszustw na wnuczka, policjanta, czy  pracownika urzędu. Wskazali skuteczne sposoby na uniknięcie tego rodzaju przestępstw. Ofiarą oszustów stosujących różnego rodzaju socjotechniki są najczęściej osoby starsze, które często tracą oszczędności całego swojego życia. Mundurowi informowali jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Przekazali również materiały informacyjne promujące kampanię.

Serdecznie dziękujemy za wspólny udział w kampanii przedstawicielom ZUS-u przy ul. Modlińskiej 10 w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

podkom. Joanna Wielocha

  • policjanci na spotkaniu w ZUS
    policjanci na spotkaniu w ZUS
  • policjanci na spotkaniu w ZUS
    policjanci na spotkaniu w ZUS
  • policjanci na spotkaniu w ZUS
    policjanci na spotkaniu w ZUS