Dzięki skutecznej współpracy i szybkiej wymianie informacji pomiędzy lęborskimi i nowodworskimi policjantami, odnalazła się zaginiona 17-latka. Młoda lęborczanka wyszła z domu w południe 31 października br. Miała iść do biblioteki. Nie dotarła tam jednak, a jej telefon został wyłączony. Po kilku godzinach poszukiwań na „własną rękę”, matka nastolatki zgłosiła jej zaginięcie.

W miniony wtorek po południu do lęborskiej jednostki Policji zgłosiła się kobieta twierdząc, że od kilku godzin nie ma kontaktu z 17-letnią córką, która boryka się z problemami natury psychicznej. Wg relacji matki nastolatka w południe miała wyjść z domu w Lęborku do miejscowej biblioteki. Dziewczyna nie wróciła i nie odbierała telefonu. Rodzina rozpoczęła poszukiwania, a gdy nie przyniosły skutku, matka złożyła zawiadomienie o zaginięciu. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Z uzyskanych informacji wynikało, że nastolatka mogła wsiąść do pociągu jadącego do Warszawy, by spotkać się tam z chłopakiem. Mundurowi zdobyli rysopis 17-latki i ustalili, którym pociągiem może jechać. Policjant ze stanowiska kierowania powiadomił dyżurnych jednostek z miejscowości, przez które przebiega trasa kolejowa i rozesłał rysopis dziewczyny. Biorąc pod uwagę czas od momentu w którym dziewczyna wyszła z domu, do chwili zgłoszenia jej zaginięcia, policjanci ustalili, że najbliższą stacją, na jakiej zatrzyma się pociąg jest przystanek w Nowym Dworze Mazowieckim. Niezwłocznie zostali o tym powiadomieni policjanci z tamtejszej jednostki. Ustalenia okazały się słuszne, nowodworscy policjanci dokładnie sprawdzili wagony i znaleźli tam poszukiwaną 17-latkę. Mundurowi zaopiekowali się dziewczyną, przewieźli ją do komendy i powiadomili jej rodzinę.

Policjanci apelują! Młodzież, zwłaszcza w czasie dorastania może borykać się z różnymi problemami, nie zawsze potrafiąc wprost o tym powiedzieć. Czasem łatwiejszą metodą zwrócenia na siebie uwagi jest ucieczka z domu. Pamiętajmy, aby w codziennym natłoku obowiązków znaleźć czas na to by porozmawiać ze swoimi dziećmi, spróbować je zrozumieć i doradzić. Często problemy nieistotne z perspektywy osoby dorosłej są dla dorastającego człowieka niezwykle poważne.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę.

 

  • dyżurny policji na stanowisku kierowania rozmawia przez telefon