W tym tygodniu policjanci nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali już pięciu kierujących, którzy na obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Stracili już prawa jazdy. Otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne. Jeden z nich był nietrzeźwy, za co grozi mu dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności Kierowco! Dbaj o bezpieczeństwo na drogach – zdejmij nogę z gazu i jedź bezpiecznie!

6 czerwca 2023 r. na ul. BWTZ w Zakroczymiu, w ręce policjantów ruchu drogowego wpadł kierowca audi. Mieszkaniec gminy Czerwińsk nad Wisłą na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził aż 119 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość aż o 69 km/h. Na tym nie koniec. Interweniujący mundurowi od siedzącego za kierownicą 21- latka wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 0,66 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu płońskiego stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek na drodze krajowej nr 62 w Emolinku gm. Zakroczym, patrol nowodworskiej drogówki dokonał pomiaru prędkości mercedesa. Miernik wskazał 126 km/h na obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. 40- latkowi z Płocka mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Został też na niego nałożony mandat karny w wysokości 2.500 zł.

Pół godziny później, ten sam patrol w miejscowości Wygoda Smoszewska zatrzymał kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 25- latek z Gostynina w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowcy dostawczego fiata mundurowi również zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz ukarali wysokim mandatem.

Tego samego dnia w Secyminku gm. Leoncin funkcjonariusze nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 72- letniego kierowcę citroena. Mężczyzna na obszarze zabudowanym jporuszał się z prędkością 103 km/h. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego stracił prawo jazdy oraz został na niego nałożony mandat karny.

8 czerwca 2023 r. po południu, policjanci drogówki w Starym Orzechowie zatrzymali kolejnego amatora zbyt szybkiej jazdy. Okazał się nim 18- latek z powiatu nowodworskiegom. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h, jadąc aż 105 km/h. Kierowca opla musiał pożegnać się z prawem jazdy. Został też ukarany wysokim mandatem.

Nadmierna prędkość i jazda pod wpływem alkoholu to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo licznych apeli policji wielu kierowców wciąż nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Pamietajmy, że pośpiech oraz brak wyobraźni jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość tym bardziej po spożyciu alkoholu, narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Apelujemy o rozsądek.

 

podkom. Joanna Wielocha