Kilka dni temu policjanci zatrzymali 46- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nowodworscy policjanci nieustannie wspierają ofiary przemocy, a wobec sprawców stosują zasadę zero tolerancji.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta dochodzi do przemocy. Okazało się, że syn znęca się nad swoją matką. Policjanci zatrzymali 46- letniego agresora.

Mężczyzna stosował wobec 69- latki przemoc fizyczną i psychiczną. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas, których wyzywał ją słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał kobietę, zakłócał spoczynek nocny, wyłudzał pieniądze, popychł i szarpał pokrzywdzoną oraz groził podpaleniem mieszkania.

Na podstawie zebranego przez nowodworskich śledczych materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzuty, dotyczące znęcania się nad osobą najbliższą. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 47- latka najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

 

 

podkom. Joanna Wielocha