Nowoczesne kalkulatory OC/AC – jak działa?

Zakup polisy ubezpieczeniowej zazwyczaj zostawiamy sobie na ostatni moment – to błąd. Przede wszystkim warto dać sobie nieco czasu, by znaleźć najlepszą ofertę OC lub AC. Pomoże w tym nowoczesny kalkulator OC/AC, dostępny z wysokości przeglądarki. Jak działa? Czy wybrane ubezpieczenie można zakupić bez wychodzenia z domu?

Ubezpieczenie komunikacyjne – jakie wybrać?

W Polsce posiadacze pojazdów zobowiązani są do wykupienia polisy ubezpieczeniowej OC – jest ona niezbędna do tego, by legalnie móc poruszać się po polskich drogach. Ubezpieczenie OC chroni innych użytkowników drogi. W razie kolizji czy wypadku to właśnie polisa OC sprawy pokrywa większość szkód. Brak polisy sprawia, że sprawca musi pokryć zniszczenia i straty z własnej kieszeni. Warto pamiętać, że polisa ma ważność roku – zachowanie jej ciągłości jest kluczowe. Nawet jeden dzień bez ważnego ubezpieczenia może narazić na dotkliwe kary finansowe. Polscy kierowcy mają również do wyboru dodatkowe ubezpieczenia, takie jak AC czy Assistance. AC chroni konkretny samochód, a wysokość składki polisy zależy od zakresu ubezpieczenia.

Czy kalkulator pomoże w kupnie ubezpieczenia?

Ubezpieczenie OC/AC zakupić można bez wychodzenia z domu. Pomoże w tym kalkulator OC/AC. To wygodne i nowoczesne narzędzie, które w kilka sekund znajdzie dla nas najlepsze oferty ubezpieczeniowe dostępne na polskim rynku. Współcześnie kalkulatory OC/AC nie potrzebują wielu danych – dawniej konieczne było wypełnianie długich formularzy i podawanie danych takich jak PESEL, co było niebezpieczne. Dzisiaj kalkulator wymaga jedynie daty urodzenia posiadacza pojazdu oraz numeru tablicy rejestracyjnej – pozostałe dane ściąga on z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Po kilku sekundach kalkulator wskazuje najlepsze oferty na rynku. Od ręki możemy kupić je online!