Jak można rozliczać się za outsourcing IT? Ile kosztuje outsourcing IT w mazowieckim?

Ścisła współpraca ze specjalistami od IT jest czasem wskazana, niestety otworzenie własnego działu IT w firmie może nie być opłacalne. Coraz więcej firm korzysta z outsourcingu informatycznego, na czym to dokładnie polega i ile kosztuje outsourcing w Warszawie – odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing informatyczny to usługi informatyczne świadczone przez firmę z zewnątrz. Firmy informatyczne świadczą szeroki zakres usług, pomogą zabezpieczyć sieć, mogą zadbać o ulepszenie infrastruktury firmy pod względem informatycznym, wdrożą potrzebne systemy i narzędzia IT oraz prowadzą doradztwo technologiczne. Firma outsourcingowa zajmie się wszystkim, czym zająłby się oddział informatyczny w danej firmie. Z jedną różnicą: praca ze specjalistami od IT nie musi być na stałe. Są firmy, które posiadają dział IT, decydują się na outsourcing przy realizacji niektórych projektów bądź zadań, ponieważ nie marnują zasobów wewnętrznych firmy.

Jak wygląda współpraca z firmą informatyczną?

Firmy IT mogą na zlecenie zaprojektować i stworzyć aplikację biznesową, pomogą w migracji danych czy przeprowadzą szkolenie z zakresu bezpieczeństwa danych. Firma, która świadczy usługi IT, przeprowadzi wywiad z klientem i na jego podstawie oceni, czego klient może potrzebować. To też czas, w którym klient przedstawia swoje wymagania, opierając się na wywiadzie, dobierana jest metoda współpracy. A gdzie szukać takich usług w województwie mazowieckim? Outsourcing IT w Warszawie znajdziesz m.in. w ofercie IT Touch, firma przeprowadzi dla ciebie testy oprogramowania, zaprojektuje system IT lub zrealizuje konkretne zlecenie.

Ceny outsourcingu IT w mazowieckim

Kiedy firma IT przeprowadzi wywiad z klientem, przedstawi ofertę współpracy. Koszt usługi będzie różny w zależności od obowiązków. Jako klient podczas wywiadu możesz określić konkretny budżet, firma IT będzie próbowała dostosować swoje usługi do budżetu. Ceny za outsourcing mogą być różne i będą się wahać nie tylko w zależności od pracy, ale też od miasta. W Warszawie usługi informatyczne będą droższe niż w mniejszym mieście. Cena jest też zależna od modelu rozliczenia.

Jak rozliczać się za outsourcing IT w Warszawie?

Wyróżniamy kilka modeli rozliczania za wynajęcie firmy informatycznej. Najpopularniejsza jest opcja subskrypcji, klient wyznacza zadania i miesięcznie płaci konkretną kwotę za wypełnienie obowiązków, to polecana metoda przy stałej współpracy np. przy administracji sieci. Kolejnym modelem rozliczenia jest stawka godzinowa, klient płaci specjalistom IT tyle, ile realnie poświęcili czasu przy danym projekcie, to dobry sposób na rozliczanie się podczas wszelkiego rodzaju awarii. Firma IT może też ustalić konkretną kwotę do zapłaty, tak jest często w przypadku tworzenia oprogramowanie na zlecenie. Niektóre warszawskie firmy prowadzą też tzw. pakiet minut, funkcjonują podobnie, jak kiedyś pakiety minut w telefonii komórkowej.

Outsourcing IT może być przydatny firmom, które potrzebują pomocy przy szczególnych projektach, jak i tym, które potrzebują stałej opieki nad siecią.