Meble ogrodowe z technorattanu – o czym warto pamiętać?

Meble ogrodowe z technorattanu - właściwości, które warto poznać

Meble ogrodowe z technorattanu mają od pewnego czasu spore grono zadowolonych użytkowników, ale nie są w stanie przekonać do siebie wszystkich. Warto przyjrzeć się niektórym jego cechom charakterystycznym, które mogą wpłynąć na jego ogólną wartość.

Trwałość i wytrzymałość

To, co wyróżnia meble ogrodowe z tecnorattanu spośród innych materiałów, to ich trwałość. Nawet te, które są używane bardzo intensywnie, na przykład w ogródkach restauracyjnych, mogą bez problemu przetrwać kilka lat. Fakt ten jest powszechnie znany, natomiast nie wspomina się wystarczająco o tym, że meble zachowują w tym czasie wszystkie swoje właściwości. Oznacza to, że nie blakną, nie kruszą się, nie wypaczają i nie sztywnieją. Jest to ważne, ponieważ trwałość to tylko jeden z aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebli ogrodowych: Meble technoretanowe po latach są równie atrakcyjne i wygodne.

Lekkość

Meble ogrodowe powinny być stabilne i lekkie. O ile stabilność zależy od konstrukcji, o tyle ciężar jest właściwością materiału. Technorattan jest znacznie lżejszy od metalu i choć waga tych mebli jest większa niż tanich mebli plastikowych, nie jest tak duża, by utrudniała codzienne użytkowanie. Mniejsza waga i - w niektórych modelach - możliwość sztaplowania to również ważne warunki zimowania mebli. Jeżeli użytkownik chce zastosować dodatkowe poduszki na tym meblu, co nie zawsze jest konieczne z funkcjonalnego punktu widzenia, nie musi się martwić o ich ciężar. Ogólnie rzecz biorąc, meble są na tyle lekkie, że można je łatwo przemieszczać na tarasie lub w ogrodzie.

Przyjazny dla środowiska

Meble ogrodowe z technorattanu są wykonane z polietylenu. Materiał ten w dużym stopniu nadaje się do recyklingu, co jest ważne, ponieważ nawet najlepsze meble wykonane z tego materiału tracą swoje właściwości po kilku latach. Problem ten dotyczy wszystkich materiałów, ale możesz poddać swoje meble ogrodowe z technorattanu recyklingowi i mieć świadomość, że swoim wyborem przyczyniasz się do ochrony środowiska. Czy to ważne? Prawdopodobnie nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, ale ponieważ coraz więcej osób decyduje się na tworzenie zrównoważonych ogrodów i żyje zgodnie z filozofią "zero odpadów" lub "minimalizmu odpadowego", warto je rozważyć. Nawiasem mówiąc, recykling jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za stabilizację cen mebli technorattanowych, co w uproszczeniu oznacza, że nawet najlepsze meble są często dość tanie.

Czy coś jeszcze?

Technorattan posiada również inne właściwości, które czynią go doskonałym materiałem na meble ogrodowe. Estetyka i funkcjonalność, obok ceny, są nadal najważniejszymi kryteriami wyboru, a praktycznie we wszystkich tych trzech obszarach technorattan jest materiałem, który wyraźnie się wyróżnia.