Od początku lutego rozpocznie się trzecia edyzjia Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Daje on możliwość zgłasszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego regionu.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne, mieszczące się w katalogu zadań o charakterzse wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty inwestycyjne mogą być realizaowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo na tytuł prawny do dysponowania. Propozycję projektu do zreazlizowania w ramach BOM może zgłosić każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie informacje dotyczące BOM, wskazówki jak poprawnie przygotować projekt a także inspiracje dla projektodawców, dostępne są na stroniew internetowej: www.bom.mazovia.pl.

Nabór wniosków rusza 1 lutego br. i potrwa do 20 lutego 2022 r.

bom, budżet obywatelski, mazowsze
  • autor: Leszek Zarzycki Dyrektor Delegatury w Piasecznie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, data: 2022-01-18
  • Harmonogram BOM niebieskie i czarne litery, po lewej...
bom, budżet obywatelski, mazowsze