Policjanci z nowodworskiej drogówki zatrzymali 42-letniego kierowcę mającego ponad promil alkoholu w organizmie, który stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze i uderzył w betonowy przepust drogowy, a następnie w ogrodzenie posesji. Mężczyzna posiadał dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W ubiegłą środę w Nowym Modlinie po godz. 23:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 42-letni mężczyzna w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze i uderzył w betonowy przepust drogowy, a następnie w ogrodzenie posesji. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

42-latek usłyszał już zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Mundurowi przypominają, że wielokrotne niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować, oprócz kary pozbawienia wolności, również dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

 

podinsp. Małgorzata Witkowska/mw