Od wielu lat kominki cieszą się dużą popularnością. Jest to znakomite źródło ogrzewania, ale także piękny element ozdobny. Kominki nowoczesne charakteryzują się minimalizmem i prostotą. Jednak są też takie modele, które wyglądają obłędnie i sprawiają, że można przenieść się w czasie o kilkaset lat. Oczywiście wybór kominka zależy od indywidualnych preferencji.

Kominki nowoczesne do salonu

Producenci oferują kominki wolnostojące wykonane ze stali lub żeliwa. Można wybrać także kominek do zabudowy prosty lub narożny. Są dostępne kominki otwarte i zamknięte, z wkładem kominkowym oraz biokominki.

Kominki wolnostojące najczęściej wybierane są jako dodatkowe źródło ciepła. Stawiane są przeważnie w niewielkich domach, którym chcemy dodać ciepła i przytulności. Nowoczesne kominki wolnostojące dostępne są wielu ciekawych wzorach. Kominki w stylu zamkowym, proste i minimalistyczne, obudowane kaflami lub cegłą - z łatwością można je dopasować do każdej aranżacji.

Nowoczesne kominki do zabudowy oferują wiele technicznych rozwiązań. Można znaleźć kominki z szybką otwieraną do góry. Są modele, które posiadają szybę, która się nie brudzi. Świetnie prezentują się kominki narożne. Jeśli zostanie on zamontowany dostatecznie głęboko, to stanowi ze ścianą jedną całość. Wygląda to fantastycznie, a ogień prezentuje się trójwymiarowo. Dodatkowo można patrzeć na palenisko z dwóch stron.

 Nowoczesne kominki do salonu - wolnostojące, narożne i do zabudowy

Kominek nowoczesny elektryczny, gazowy i biokominek

Jeśli nie mamy możliwości zamontowania tradycyjnego kominka, to możemy wybrać kominek elektryczny. Jest on nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, ale także pięknym elementem ozdobnym. Dodatkowym plusem jest to, że możemy go zamontować nawet w bloku. Ogień naturalnie nie jest prawdziwy, co jednak nie oznacza, że patrzenie na niego nie sprawia radości. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Ciekawą propozycją są nowoczesne kominki gazowe. Są one bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu nie musimy poświęcać dużo czasu na naukę i uruchomienie go. Działa on natychmiastowo po włączeniu i nie wymaga czyszczenia. Wystarczy ustawić wielkość płomienia, która odpowiada za temperaturę i można cieszyć się pięknym widokiem i ciepłem.

Na rynku dostępne są również biokominki, które występują w bardzo atrakcyjnych formach. Biokominek jest rozwiązaniem ekologicznym i można go zamontować w dowolnym miejscu w każdym pomieszczeniu. Nie emituje on żadnego zapachu, dzięki czemu jest bezpieczny nawet dla małych dzieci. Jeśli szukasz specjalistów od kominków nowoczesnych na terenie dolnego śląska, zajrzyj na https://www.komineczki.com.pl/kominki-nowoczesne-c3

Nowoczesne kominki jako jedyne źródło ogrzewania

Kominek dla wielu osób stanowi dodatkowe źródło ciepła w domu. Jednak nowoczesne kominki mogą być wyposażone albo w płaszcz wodny, albo we wkład konwekcyjny, dzięki czemu ciepło rozprowadzane jest po całym domu. Wówczas nie potrzebujemy innego źródła ogrzewania.

Kominki z płaszczem wodnym świetnie sprawdzą się na każdej powierzchni. Ich konstrukcja powoduje, że podczas palenia nagrzewana jest woda, która następnie trafia do kaloryferów.

Jest możliwość kupna kominka z wkładek konwekcyjnym. Taka opcja nadaje się do pomieszczeń, które narażone są na duże utraty ciepła lub do mniejszych domów.