Te meble sprawdzą się w małym salonie – co warto kupić?

Nawet niewielki salon może być wygodny. Jakie meble do niego dobrać? Poznaj porady oraz przykładowe umeblowanie, które będzie mogło sprawdzić się w niewielkich przestrzeniach!

Mały salon – jak go urządzić?

To pytanie pojawiające się bardzo często, ponieważ obecnie kawalerki zaliczane są do najpopularniejszych mieszkań. Małe salony spotykane są także w mniejszych domach oraz w domach, gdzie salon pełni zróżnicowane funkcje – jest on połączony z aneksem kuchennym, jadalnią.

Urządzając mały salon, należy przede wszystkim skoncentrować się na tym, by wykorzystać w pełni jego potencjał. Duże znaczenie ma zatem dobór takiego umeblowania, które będzie pasowało do salonu pod kątem wymiarów i jednocześnie pozwalało na jego optyczne powiększenie.

By uzyskać taki efekt, warto postawić na jasne kolory, za pomocą których można urządzić wnętrze tak, by wyglądało na większe. Jasne ściany, podłoga w jaśniejszym wybarwieniu sprawią, że nawet mały salon będzie prezentować się większy. Duże znaczenie ma także dobór odpowiednich mebli.

Meble do małego salonu

Gdy urządza się mały salon, dobór właściwych mebli ma szczególne znaczenie, ponieważ dzięki nim można nie tylko wygodnie wypocząć, lecz też sprawić, że pomieszczenie stanie się funkcjonalne. Co kupić?

Meble wypoczynkowe

Do małego wnętrza należy dobrać odpowiednie meble wypoczynkowe, które będą zapewniały wygodę i jednocześnie będą one mieściły się w ograniczonej przestrzeni. Tego typu meble są obecnie dostępne w różnych wariantach, na przykład jako narożniki, kanapy czy fotele.

Mały salon będzie najlepiej prezentował się z narożnikiem umieszczonym w rogu pomieszczenia. Można także dobrać do niego wygodny fotel, na przykład fotel uszak.

Ciekawym pomysłem mogą być też meble w stylu PRL, a w szczególności fotele PRL, które wykonane są z drewna. Mogą być ciekawym dopełnieniem wnętrza i nie zajmują dużo przestrzeni.

Stoliki i meble do przechowywania

Warto zdecydować się na meble, które wyróżniają się prostą budową i mają wysokie nóżki. Wtedy można uzyskać świetny efekt optycznego powiększenia wnętrza.

Bardzo popularne są meble w jasnych kolorach, na przykład białe. Ciekawym wyborem będą także stoliki wykonane ze szkła, które świetnie prezentują się w aranżacjach w stylu glamour.

Inna propozycja to wybranie mebli z lustrzanymi elementami lub wykończonych na wysoki połysk – takie wykończenie odbija światło i powoduje, że wnętrze wygląda na większe niż w rzeczywistości.