W tym tygodniu mundurowi na drogach powiatu nowodworskiego zatrzymali do kontroli drogowej kilku rowerzystów, znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Zostały na nich nałożone mandaty karne.

W poniedziałkowy wieczór o godz. 21:30, policjanci wydziału ruchu drogowego podjęli w Budach Siennickich interwencję wobec mężczyzny kierującego po drodze publicznej rowerem. Styl jego jazdy wzbudził spore zastrzeżenia funkcjonariuszy. Podczas kontroli drogowej zbadali stan trzeźwości 59-letniego nowodworzanina. Po wykonanym badaniu wyszło na jaw, że mężczyzna jest pijany. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. Został na niego nałożony mandat w wysokości 500zł.

W środę około godz. 19:30, policjanci nowodworskiej drogówki na ul. Mieszka I podjęli kontrolę drogową wobec rowerzysty. Kierujący jednośladem 59-letni mieszkaniec Bronisławki okazał się pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1 promil alkoholu. Mundurowi ukarali go mandatem karnym w kwocie 500 zł.

W czwartek o godz. 19:00 policjanci ruchu drogowego podczas patrolu miejscowości Miękoszyn gm. Nasielsk zauważyli kierującego rowerem mężczyznę. Jego jazda wzbudziła podejrzenia mundurowych. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Już niebawem okazało się, że 55-latek z gminy Nasielsk znajduje się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało w jego organizmie  0,82 promila alkoholu. Został na niego nałożony mandat karny w wysokości 500 zł.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Lekkomyślność może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

 

st. asp. Joanna Wielocha