Policja Nowy Dwór Maz.: FERALNY LOT
19.11.2019 r. w południe, na terenie lotniska w miejscowości Chrcynno, doszło do wypadku lotniczego z udziałem wiatrakowca. Maszyna spadła na ziemię, w wyniku czego śmierć poniosło 2 mężczyzn. Śledztwo wyjaśni przyczyny tego tragicznego zdarzenia.
We wtorkowe południe, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o wypadku lotniczym w rejonie lotniska, w miejscowości Chrcynno.
Na miejsce natychmiast udali sie policjanci, strażacy, pogotowie ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszyna runęła na ziemię i zapaliła się. Pomimo szybko podjętych działań, nie udało się uratować dwóch mężczyzn, odbywających lot wiatrakowcem.
Policjanci niezwłocznie zabezpieczyli teren, gdzie doszło do wypadku, a następnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku do późnych godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Obecna była również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.
Przeprowadzone śledztwo i analiza zgromadzonego materiału pozwolą wyjaśnić przyczyny i okoliczności tej tragedii.
- wypadek lotniczy
- wypadek lotniczy
- wypadek lotniczy
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim,
kppnowydwor.policja.waw.pl/
kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/91065,FERALNY-LOT.html
Autor: krystian