Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Drewno to typ materiału, który niesamowicie efektownie się prezentuje, jednak wymaga od nas wiele wysiłku i wyrzeczeń, aby przez długi czas zachował swój perfekcyjny wygląd. Wielkim ułatwieniem są różnego rodzaju farby do drewna, które jednocześnie zabezpieczają strukturę drewna przed uszkodzeniami i nadają mu koloru.

Utrzymanie drewnianej podłogi w dobrym stanie jest niezwykle trudne, dlatego warto poświęcić chwilę czasu i znaleźć odpowiedni produkt. Farba do parkietu to rozwiązanie długotrwałe, a zarazem niezwykle estetyczne. Jeśli posadzka nie jest bardzo zniszczona, można zastosować transparentną farbę do drewna, która pozwoli zachować oryginalny wygląd i strukturę drewna. W przypadku gdy powierzchnia parkietu utraciła swoje walory, możemy posiłkować się kolorowymi farbami do drewna, które tchną w starą podłogę całkiem nowe życie.

Farby do podłóg drewnianych

Farby do drewna – kolory

Decydując się na mały remont, warto zaopatrzyć się w odpowiednie farby do malowania drewna, które sprostają naszym oczekiwaniom. Czego zatem powinniśmy wymagać od farb do drewna? Przede wszystkim dobrej pigmentacji i wydajności. Farbę do drewna niskiej jakości możemy łatwo rozpoznać po konsystencji i stopniu krycia. Dobra farba do drewna powinna wyróżniać się dobrym nasyceniem koloru, który nie odbiega znacznie od tego, który znajduje się na próbniku. Ponadto najlepsza farba do drewna to produkt w pełni bezpieczny dla naszego organizmu. Świetnie sprawdza się farba ekologiczna do drewna, która nie zawiera substancji toksycznych, a jej jakość na tym nie traci.

Biała farba do drewna świetnie nadaje się do wykończenia parkietu. Jej uniwersalny kolor sprawia, że idealnie wpisuje się w każdą aranżację wnętrz, a ponadto nadaje pomieszczeniu kameralnego i przytulnego charakteru. Meble pomalowane bialą farbą do drewna są niezwykle stylowe i eleganckie, dlatego stosowanie jasnej farby do drewna jest częstą praktyką.

Szara farba do drewna jest równie uniwersalna jak biały odcień farby. Stanowi świetny podkład pod bardziej wymagające kolory, które w przypadku mocnej pigmentacji mogą nie wyglądać dobrze po nałożeniu jednej warstwy. Jeśli chodzi o wybór odpowiednich farb do drewna i kolorów, nie musimy się martwić, gdy wybieramy farby Beckers do drewna. Jest to renomowany producent farb i lakierów do drewna, który w swoim asortymencie posiada szereg farb o różnym przeznaczeniu: zarówno farby wewnętrzne jak i farby do malowania drewna na zewnątrz.

Złota farba do drewna nie jest może najbardziej popularnym kolorem, ale świetnie doskonale nadaje się do odnowienia starych, lekko podniszczonym elementów dekoracyjnych, które dzięki nowemu odcieniowi mogą wyglądać jak prosto ze sklepu. Złota farba idealnie kontrastuje z neutralnymi kolorami i odznacza się na tle farby do drewna białej, jak i w ciemnym kolorze.

Kiedy sprawdzi się matowa farba do drewna? Na pewno w przypadku, kiedy chcemy uzyskać subtelny i stonowany charakter pomieszczenia. Połyskująca farba do malowania drewna rzuca się w oczy i podkreśla niedoskonałości drewnianej powierzchni.

Malowanie drewna na zewnątrz

Farby zewnętrzne do drewna są o wiele bardziej odporne niż zwykłe farby, których używamy wewnątrz naszego domu. Są one odporne na wilgoć i zmienne temperatury, dzięki czemu drewno zachowuje swoje właściwości. Nie kruszeje, nie pęka, a farba się nie łuszczy. Farby do drewna zewnętrzne zdają egzamin w przypadku mebli ogrodowych czy werand, które wymagają odświeżenia. Farba biała do drewna nada naszym meblom elegancji i wyjątkowego designu. Farby do drewna na zewnątrz kupimy w każdym markecie budowlanym.