Koncert Józefa Skrzeka z Chórem Cantanti w Kasynie Oficerskim
W dniu 23 czerwca 2025 roku o godzinie 18:00 w Kasynie Oficerskim w Twierdzy Modlin odbędzie się koncert artysty Józefa Skrzeka wraz z Chórem Cantanti. Wydarzenie zapowiada się jako muzyczna podróż inspirowana kulturą i historią Bieszczad, łącząca syntezatorowe brzmienia z chóralnymi aranżacjami.
Data i miejsce wydarzenia
Koncert zaplanowano na poniedziałek, 23 czerwca 2025 roku o godzinie 18:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego.
Miejsce: Kasyno Oficerskie w Twierdzy Modlin, ul. Ledóchowskiego 160, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.
Artysta i chór
Józef Skrzek to uznany multiinstrumentalista i kompozytor, znany przede wszystkim z mistrzowskiego opanowania syntezatora Minimoog oraz wieloletniej działalności artystycznej obejmującej różne gatunki muzyczne i formy wyrazu. Jego twórczość cechuje nieustanne poszukiwanie nowych środków artystycznych oraz łączenie muzyki elektronicznej z tradycyjnymi brzmieniami i formami teatralnymi.
Chór Cantanti to wielopokoleniowa formacja, która łączy pasję do wspólnego muzykowania i emocjonalnego przekazu. Zespół działa na zasadzie dialogu i współpracy, angażując się w różnorodne projekty muzyczne. Od niedawna Chór współpracuje z Józefem Skrzekiem, tworząc wspólne przedsięwzięcia artystyczne.
Opis projektu muzycznego
Program koncertu opiera się na projekcie muzycznym, który nawiązuje do bieszczadzkich tradycji i historii, szczególnie zwracając uwagę na ochronę zabytkowych cerkwi grekokatolickich w regionie. Muzyka powstała jako hołd dla osób zaangażowanych w ratowanie tych miejsc i została wykonana w premierowych koncertach w cerkwiach w Baligrodzie, Łopience oraz w Bystrem w gminie Czarna.
W trakcie koncertu usłyszymy kompozycje inspirowane poezją Jerzego Harasymowicza, które łączą elektroniczne brzmienia syntezatorów z chóralnym śpiewem, tworząc unikalną atmosferę i doświadczenie muzyczne.
Bilety
- Bilety w cenie 75 zł można nabyć w kasie Nowodworskiego Ośrodka Kultury przy ul. Paderewskiego 1A, gdzie obowiązują także zniżki dla posiadaczy Nowodworskiej Karty Podatnika, Karty Seniora oraz Karty Dużej Rodziny.
- Sprzedaż biletów dostępna jest także w biletomacie w Kasynie Oficerskim (płatność kartą płatniczą) oraz za pośrednictwem serwisu internetowego.
Ostatnie Artykuły

Na DW 571 rusza rozbudowa. Będzie rondo, nowa nawierzchnia i LED-y

Maj w kinie pod Modlinem przyniesie rodzinne dramaty i kultowego „Misia”

Maturzyści pożegnani w Nasielsku. Starostwo wyróżniło najlepszych

Maj w Nowym Dworze Mazowieckim będzie pełen wydarzeń i rodzinnych planów

Zaskoczyli 22-latkę po kradzieży roweru dziecięcego w Pomiechówku

Mario i Luigi lecą w kosmos - Nowy Dwór dostaje rodzinny hit

TeleSynergia daje bezpieczną rozmowę. Pomoc psychologiczna bez opłat i bez ocen

Dzień Matki w kinie. Cztery rodziny, jeden wieczór i sporo emocji

Przepis na morderstwo w NOK - rodzinny spadek zamienia się w thriller

Muzyka Ed Sheerana i angielski w jednym sprawdzianie. W Nasielsku młodzież nie zawiodła

Targowisko Miejskie będzie otwarte podczas majówki. Handlowy rytm bez pauzy

Mów mi Jimpa w Nowym Dworze - rodzinny wyjazd, który rusza lawinę

Ślub na skraju katastrofy - „Drama” w Kinie w Kasynie Oficerskim

