Muzyka, wspólny śpiew i pełne sale - Wielkie Nowodworskie Kolędowanie 2025

3 min czytania
Muzyka, wspólny śpiew i pełne sale - Wielkie Nowodworskie Kolędowanie 2025

W sercu świątecznego grudnia Nowy Dwór Mazowiecki znów zabrzmiał kolędami. Cztery koncerty przyciągnęły tłumy, które przeżywały muzykę od wielkich zespołów po solowe, ciepłe występy. Na scenach i w kościołach pojawiły się znane nazwiska oraz lokalne inicjatywy - wszystko po to, by razem świętować i śpiewać.

  • Jak zabrzmiało Wielkie Nowodworskie Kolędowanie 2025
  • Różne miejsca - ta sama świąteczna atmosfera w Nowym Dworze Mazowieckim
  • Kto współtworzył świąteczne wieczory i komu organizatorzy dziękowali

Jak zabrzmiało Wielkie Nowodworskie Kolędowanie 2025

Organizatorzy z Nowodworskiego Ośrodka Kultury przygotowali serię czterech koncertów, które zamknęły muzyczny rok w mieście. W programie znalazły się zarówno monumentalne interpretacje tradycyjnych kolęd, jak i kameralne, osobiste występy. Na początku cyklu do miejskiej publiczności trafił prawdziwy spektakl brzmienia - w kościele Parafii pw. św. Michała Archanioła zagrał i zaśpiewał zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” wraz z 30-osobową orkiestrą i 50-osobowym chórem, co nadało pierwszemu wieczorowi podniosły i filmowy charakter.

Różne miejsca - ta sama świąteczna atmosfera w Nowym Dworze Mazowieckim

Koncerty odbywały się w różnych przestrzeniach - od świątyń po salę teatralno-kinową. W Modlinie Twierdzy występ przeniósł się ze sceny kościelnej do sal Kasyna Oficerskiego, gdzie wieczór poprowadził Filip Lato, a następnie publiczność porwał zespół Sound’n’Grace z wielogłosowymi aranżacjami. Inny wieczór wypełniła muzyka zespołu Brathanki z gościnnym udziałem Magdy Steczkowskiej - świątynia Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła była wypełniona po brzegi. Finał należał do Eleni, która w kościele Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie Starym połączyła polskie kolędy z akcentem greckim - między innymi wykonała fragment greckiej kolędy “Din din dan”, a na bis zadedykowała publiczności przeboje “Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” i “Miłość jak wino”.

Kto współtworzył świąteczne wieczory i komu organizatorzy dziękowali

W organizację wydarzenia zaangażowało się miasto i przedstawiciele parafii - podziękowania skierowano m.in. do Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Sebastiana Sosińskiego oraz proboszczów: ks. prałata Andrzeja Kwiatkowskiego, ks. kanonika Janusza Nawrockiego, ks. kanonika Andrzeja Redmera i ks. Dariusza Bali. W liście wdzięczności wymieniono też osoby prywatne i współpracowników - m.in. Milena i Michał Dżygało oraz Bogdan i Emilia Walczak. Informacje o przebiegu cyklu podał Nowodworski Ośrodek Kultury.

Miejskie koncerty pokazały, że w Nowym Dworze muzyka może łączyć różne przestrzenie i pokolenia - od orkiestr po solowe występy - i tworzyć momenty, które zapadają w pamięć. Publiczność reagowała oklaskami, wspólnym śpiewem i stojącymi owacjami, co było najlepszym świadectwem, że inicjatywa trafiła w oczekiwania słuchaczy.

Dla tych, którzy planują uczestniczyć w podobnych wydarzeniach w przyszłości - warto przyjść wcześniej, zabrać bliskich i spodziewać się pełnych sal; organizatorzy oraz parafie często przygotowują miejsca siedzące z myślą o rodzinach, a repertuar łączy znane kolędy z autorskimi aranżacjami, co sprawia, że każdy wieczór ma swój wyjątkowy klimat.

na podstawie: UM Nowy Dwór Mazowiecki.

Autor: krystian