Nasielscy policjanci zatrzymali 43-latka mimo dwóch sądowych zakazów jazdy

Niecodzienna interwencja nasielskich policjantów zakończyła się zatrzymaniem kierowcy, który zignorował aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Sprawa pokazuje, jak poważne konsekwencje może mieć lekceważenie przepisów i dlaczego warto pamiętać o obowiązujących ograniczeniach.
- Patrol nasielskiej policji w Chrcynnie zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę
- Konsekwencje nieprzestrzegania zakazów w Nasielsku mogą być bardzo surowe
Patrol nasielskiej policji w Chrcynnie zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę
W poniedziałkowy wieczór, 27 maja 2025 roku, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku podczas rutynowego patrolu w miejscowości Chrcynno zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Nasielsk zdecydował się prowadzić pojazd pomimo obowiązujących wobec niego dwóch sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Zakazy te zostały wydane przez Sąd Rejonowy w Pułtusku i miały trwać łącznie 36 miesięcy. Mężczyzna jednak postanowił zignorować wyroki i wsiadł za kierownicę, narażając się na poważne konsekwencje prawne.
Konsekwencje nieprzestrzegania zakazów w Nasielsku mogą być bardzo surowe
Po zatrzymaniu kierowca został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, zgodnie z przepisami Kodeksu karnego. Artykuł 244 jasno wskazuje, że osoba niestosująca się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych podlega karze od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.
Ta sytuacja jest przypomnieniem dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, jak ważne jest respektowanie prawa i jakie ryzyko niesie ze sobą jego łamanie. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów, które mają na celu bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” kom. Joanna Wielocha
Opierając się na: KPP
Ostatnie Artykuły

Majówka w Twierdzy Modlin z pokazem broni i wojskowymi smakami

Majówka w Twierdzy Modlin łączy zwiedzanie z rocznicowym akcentem

Nowe ścieżki rowerowe w regionie. Nasielsk dołącza do dużego planu

Awaria na Cmentarnej. Woda może zniknąć także na sąsiednich ulicach

Nowa pułapka na starszych. Oszuści podszywają się pod pocztę i policję

Barwny tydzień w liceum pokazał uczniom, jak żyje polski folklor

Na stadionie w Nasielsku zabrzmi muzyka i ruszy zbiórka dla Jaśminy

Elektrośmieci za sadzonki. W Nowym Dworze szykuje się ekologiczny piknik

Biało-czerwone balkony na majówkę. Nasielsk zachęca do flag

Zguba w autobusie nie musi przepaść. W NKA liczy się szybka reakcja

Na DW 571 rusza rozbudowa. Będzie rondo, nowa nawierzchnia i LED-y

Maj w kinie pod Modlinem przyniesie rodzinne dramaty i kultowego „Misia”

Maturzyści pożegnani w Nasielsku. Starostwo wyróżniło najlepszych

