Jaki prezent dla sześciolatka na Dzień Dziecka? Podpowiadamy!

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rodziców zastanawia się nad tym, co podarować swojemu dziecku. Szukasz pomysłu na prezent? Zebraliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które pomogą Ci znaleźć idealny upominek dla syna lub córki.

Podaruj dziecku przeżycia

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami. Dlatego warto podarować im wycieczkę do jakiegoś fajnego miejsca. Może być to muzeum dostosowane do małych zwiedzających, rozrywka w plenerze (np. zoo, arboretum leśne) czy aquapark, park trampolin itd. Miejsc, które mogą zachwycić Twojego dziecko, jest mnóstwo! Możesz wybrać cel wycieczki samodzielnie i zrobić mu niespodziankę lub zdecydować razem z dzieckiem. Pamiętaj, że sześcioletnie dzieci mają już swoje zainteresowania i warto się na nich skupić, by prezent był jak najbardziej trafiony.

Nietypowe zabawki, które zachwycą dziecko

Wśród zabawek dla 6-latka jest mnóstwo ciekawych opcji i nie każda z nich musi być kolejnym pojazdem czy klockami. Przeglądając oferty sklepów internetowych, możesz natrafić na kreatywne zestawy młodych naukowców, zabawki wymagające ruchu czy też takie, którymi dziecko będzie mogło bawić się na świeżym powietrzu. W czerwcu będzie już na tyle ciepło, by dziecko mogło spędzić na podwórku więcej czasu. Może wybierzesz dla niego zabawki, którymi będzie mogło się bawić z wykorzystaniem wody? To na pewno da mu wiele frajdy!

Książka dla małego marzyciela

Niektóre dzieci uwielbiają książki praktycznie od urodzenia. Chętnie słuchają historii. A w wieku sześciu lat część dzieci potrafi już czytać. To dobry moment, by podarować swojej pociesze ciekawą opowieść, dzięki której pokocha ono czytanie i nie będzie mogło się oderwać od lektury. Książka może opowiadać o jego zainteresowaniach, bądź być po prostu ciekawą historią dostosowaną do wieku dziecka. Możecie czytać ją razem, jeśli dziecko sobie z tym nie radzi.

Dobrym pomysłem będą też różnego rodzaju książki interaktywne, np. takie, które wymagają podświetlania latarką, by zobaczyć ukryte obrazki takie jak kości na wykopaliskach czy narządy w ludzkim organizmie.

Prezent dla dziecka nie musi być nudny i sztampowy. Jest mnóstwo ciekawych pomysłów, które wprawią malucha w prawdziwy zachwyt. Pamiętaj tylko, że prezent ma spodobać się przede wszystkim Twojemu dziecku!