Do 3 lat więzienia grozi zatrzymanym przez policjantów mieszkańcom powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze znaleźli u nich narkotyki w postaci amfetaminy, klefedronu i marihuany. Cała trójka usłyszała już zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych.

Kilka dni temu policjanci Wydziału Prewencji realizowali działania na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Modlińskiej ukrywa się 33- latek. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Żyrardowie. Na miejscu funkcjonariusze zespołu nieletnich i patologii zastali nowodworzanina. Policjanci ujawnili też w jego mieszkaniu narkotyki. W czasie przeszukania znaleźli ukryte w pokoju i łazience 33- latka torebki strunowe z suszem roślinnym oraz białe kryształki. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana i klefedron. Policjanci zabezpieczyli ujawnione substancje, a mężczynę zatrzymali.

14 marca br. przed godz. 18:00, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku patrolowali rejon gminy. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił idący ul. Modlińską mężczyzna. Na widok radiowozu stał się nerwowy, a podczas rozmowy z mundurowymi unikał kontaktu wzrokowego. Za chwilę policjanci odkryli co jest powodem takiego zachowania się 38- latka. Podczas wykonywanych czynności ujawnili w kieszeni jego odzieży, kilka torebek z zapięciem strunowym, a w nich biały proszek. Mężczyznę przewieziono do komendy, a substancję zabezpieczono. Po badaniu okazało się, że to amfetamina. Mieszkaniec Pomiechówka trafił do policyjnego aresztu.

W ostatni czwartek, nowodworscy kryminalni udali się do jednego z mieszkań w centrum Nowego Dworu Mazowieckiego. Mundurowi posiadali informację, że mieszkająca tam 38- latka może ukrywać narkotyki. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili w szafce biało- brunatną substancję. Użyty do badania tester narkotykowy wskazał na amfetaminę. Kobieta noc spędziła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie policji.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Teraz każdej z tych osób, zgodnie z art 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowania są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

podkom. Joanna Wielocha