W dniu 17 maja 2019 r. odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka 2019. Mimo niepewnych prognoz pogoda dopisała i uroczystość zgodnie z planami odbyła się na głównym placu Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim. Swoją obecnością obchody uświetnili: Pan Krzysztof Kapusta, Starosta Nowodworski, burmistrzowie, wójtowie miast i gmin lub ich przedstawiciele, a także szefowie i przedstawiciele innych służb i podmiotów współpracujących na co dzień z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną, w tym Policji i Jednostek Wojskowych. Z ramienia Państwowej Straży Pożarnej w obchodach uczestniczył bryg. Paweł Pomorski, który reprezentował Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz st. bryg. Leszek Smuniewski, Komendant Miejski PSP m. st. Warszawy.

Jak co roku, uroczystość odbyła się w formie uroczystego apelu, podczas którego wręczone zostały odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz indywidualne nagrody. Nie zabrakło życzeń, podziękowań oraz okolicznościowych wystąpień. Kapelan nowodworskich strażaków, ks. Tomasz Cymerman dokonał także poświęcenia nowych pojazdów pożarniczych będących na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Po apelu tradycyjnie wszyscy zostali zaproszeni na doskonałą strażacką grochówkę, którą przygotowali druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieksynie.

fot. mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. "Dla Ciebie Mamo".
29 maja 2019 r. godz. 18:00
Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym twórczym spotkaniu „Tulipanów”. Tym razem, robimy biżuterię! Bransoletki, naszyjniki i kolczyki. Zajęcia skierowane są do wszystkich Pań, które czują potrzebę rozwijania swoich umiejętności manualnych i odkrywania pasjonującej dziedziny sztuki, jaką jest tworzenie biżuterii. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wiek, umiejętności czy doświadczenie.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia jednej z atrakcji największych parków rozrywki! Mobilne Kino 9D to niesamowita zabawa dla każdego, pełna specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda, stroboskopy, żyłki powietrzne okularki 3D i wiele innych.

Czytaj więcej
 • Kolejne spotkania w szkołach

  Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza uczniów szkół naszego powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami. Podczas prelekcji st. sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio policjantka odwiedziła uczniów podstawówki w Emolinku i Kazuniu Polskim.

 • Dziś, 15.05, 2019 r., miało miejsca rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe, kreatywne prace plastyczne których w tym roku wpłynęło do nas około 300.

  Czytaj więcej

  Chcesz kupić rolety okienne do swojego domu? Możesz zdecydować się na te gotowe w standardowych wymiarach, ale również możesz zamówić rolety na wymiar!

  Rolety to najpopularniejszy typ osłon okiennych, które możemy podzielić na różne kategorie, w tym między innymi na:

  • rolety zewnętrzne – montowane z zewnątrz otworu budowlanego
  • rolety wewnętrzne – montowane od wewnątrz otworu budowlanego

  Do wyboru mamy rozmaite rodzaje rolet – rolety wewnętrzne materiałowe z kasetami i bez nich, plisy, eleganckie rolety rzymskie czy też rolety typu dzień-noc. Możemy także wybrać rolety na zewnątrz, w tym mocne rolety antywłamaniowe, które zapewniają wysoką ochronę przed włamaniami i kradzieżami do budynków.

  Rolety wykonuje się także z udziałem zaawansowanych technologii, na przykład takie rolety na wymiar posiada firma Bubendorff z Francji. To między innymi rolety solarne oraz rolety hybrydowe, które wyposażone są w specjalne baterie zapewniające niezawodną pracę nawet wtedy, gdy roleta nie ma podłączenia do prądu z sieci.

  Zatem, co warto wiedzieć o roletach na wymiar? Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym poradnikiem!

  Rolety na wymiar – kiedy warto je kupić?

  Aktualnie wiele otworów budowlanych w domach i mieszkaniach posiada ustandaryzowane rozmiary, czyli możemy kupić do nich gotowe okna i dodatkowe elementy, w tym też rolety okienne.

  Możemy zamówić je od ręki w wielu sklepach, w tym także w sklepach internetowych oraz w popularnych marketach, które sprzedają takie artykuły.

  Schody zaczynają się wtedy, gdy nie możemy dopasować gotowych osłon okiennych do wymiaru wnęki okiennej. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą rolety na wymiar Kraków jest jednym z wielu miast, gdzie można je zamówić.

  Rolety na wymiar – dopasowane co do centymetra

  Gdy zamierzamy zakupić rolety na wymiar z prowadnicami, bez prowadnic, te na zewnątrz, wówczas są one produkowane według pobranych wcześniej wymiarów okna lub otworu, w którym mają być zamontowane.

  Wymiary te możemy pobrać samodzielnie, gdy chcemy zamówić rolety on-line albo od razu w siedzibie firmy, która je wykonuje. Bezpieczniejszym wyborem będzie jednak umówienie się z przedstawicielem firmy, który wymiary rolet będzie mógł pobrać sam – wtedy mamy pewność, że osłony będą wykonane w idealnym wymiarze.

  Dzięki temu, że wybrane przez nas rolety na wymiar dzień noc, rolety antywłamaniowe czy w innych wariantach będą precyzyjnie dopasowane, nie tylko będą wyglądały atrakcyjnie, ale również będą dobrze spełniały swoją funkcję.

  Przykładowo, dopasowane rolety zewnętrzne zapewnią nam nie tylko większą prywatność i osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również pozwolą na poprawę parametrów termoizolacyjnych budynku i zwiększą nasze bezpieczeństwo, gdy wybierzemy te w wariancie antywłamaniowym.

  Rolety na wymiar – wybierz najlepszego dostawcę!

  Gdy także chcesz zdecydować się na rolety na wymiar ceny, wbrew pozorom, wcale nie będą o wiele wyższe niż za rolety w standardowych wymiarach. Co więcej, mamy możliwość zamówienia rolet idealnie dopasowanych do naszych potrzeb – w stylowym kolorze, z odpowiadającą nam opcją sterowania.

  Jeżeli liczy się wygodna zakupów rolety na wymiar sklep internetowy to dobry pomysł, ale zdecydowanie najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług firm, które zajmują się stacjonarną obsługą klienta – wtedy fachowcy pobiorą wymiary, wykonają dla nas rolety i profesjonalnie je zamontują.

  Rolety na wymiar – idealnie dopasowane

  Decydując się na ułożenie brukowanych ścieżek w ogrodzie, należy mieć świadomość, że będą one narażone na wiele zagrożeń atmosferycznych, które mogą powodować ich zniekształcenia lub tworzyć koleiny. To powszechny problem źle wykonanych ścieżek, które po pewnym czasie stają się mniej stabilne i krzywe. Odpowiedzialne za to jest mieszanie się warstw gruntu, a także wypłukiwanie rodzimego gruntu. Sposobem na zapobiegnięcie temu jest geowłóknina drogowa zdobywająca coraz większe uznanie wśród budowlańców.

  Geowłóknina to materiał wykonany ze specjalnych włókien. Zazwyczaj są to włókna syntetyczne (najczęściej polipropylen), ale można spotkać również bardziej naturalne. Zastosowanie syntetycznego materiału pozwala osiągnąć doskonałą odporność na wilgoć i mróz, a przy tym dużą wytrzymałość na rozciąganie.

  Jak działa geowłóknina?

  Dzięki swoim cechom jak wytrzymałość i elastyczność, geowłóknina drogowa świetnie zabezpiecza przed mieszaniem się warstw gruntu. Zapewnia to większość stabilność ułożonej ścieżki nawet w przypadku, kiedy narażona jest na większe obciążenia - na przykład jeśli stosowana jest jako podjazd do garażu dla samochodów.

  Kolejną cechą geowłókniny drogowej jest wysoka wodoprzepuszczalność. Zapewnia wysoki poziom wchłanialności wody do gruntu, jednocześnie zapobiegając wyrastaniu chwastów. Pozwala to uzyskać efekt, ścieżki bez zielonych prześwitów, za które odpowiedzialne są chwasty. Wysoka trwałość geowłókniny zapewnia jej długowieczność, dzięki czemu idealnie będzie sprawowała swoje zadania przez długie lata.

  Zastosowanie geowłókniny

  Duży zakres cech geowłókniny powoduje, że posiada ona szerokie zastosowanie - idealnie sprawdzi się do poprawy stabilizacji stanu nawierzchni ścieżek ogrodowych oraz podjazdów dla samochodów. Ca bardzo istotne, sprawdzi się przy wielu rodzajach nawierzchni.

  Geowłóknina drogowa - element ogrodowych ścieżek

  Ogród i znajdujące się w nim ścieżki, nie jest jedynym miejscem, w którym warto rozważyć użycie geowłókniny. Polecana jest również przy budowie dachów zielonych, umacnianiu skarp oraz zabezpieczaniu systemów drenarskich - tutaj użyta zostanie tak zwana geowłóknina drenażowa.

  Ogromny wybór

  Producenci oraz dystrybutorzy geowłókniny postarali się, żeby można było zakupić ją w wielu rodzajach i kształtach. Najczęściej, geowłókninę możemy zakupić w rolkach o szerokości w do 2,5 m oraz długości od 12 m do 50 m. Wybór jest ogromny, ale czym kierować się przy zakupie? Na co zwrócić uwagę?

  Wybierając produkt, w pierwszej kolejności należy kierować się rodzajem gruntu, w jakim geowłóknina zostanie umieszczona. Geowłóknina wykonana z włókien naturalnych, polecana jest przede wszystkim do gruntów, w których strukturze dominuje glina (gleby gliniaste). Natomiast geowłóknina drogowa wykonana z włókien syntetycznych lepiej sprawdzi się w gruntach piaszczystych. Mając problem z podjęciem ostatecznej decyzji, warto ją skonsultować ze specjalistą. Źle dobrana geowłóknina może nie spełniać swoich zadań należycie.

  Geowłóknina drogowa - niezastąpiony element ogrodowych ścieżek

  Chcąc by nasze ścieżki w ogrodzie oraz podjazd do garażu były stabilne, a znajdujące się pod kostką brukową grunty nie podlegały wypłukiwaniu - konieczne jest skorzystanie z geowłókniny. Zapobiega powstawaniu kolein, a także gwarantuje utrzymanie stabilności podłoża. Przed zakupem warto pamiętać, żeby sprawdzić z jakim rodzajem gleby mamy do czynienia, ponieważ w zależności od rodzaju gruntu dobierana jest odpowiednia geowłóknina. Tylko wybór odpowiedniego materiału jest gwarancją stabilności.

  Zorganizowanie przeprowadzki albo przewozu towarów czy też jakichkolwiek innych przedmiotów w dużych ilościach to wyzwanie, z którym muszą mierzyć się zarówno klienci indywidualni, jak również przedsiębiorcy. Spełnieniem ich potrzeb jest specjalistyczna usługa - wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony, która pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zadań i osiągnięcie celów tanio i bezproblemowo. Oto 6 zalet, jakie daje wynajem samochodu dostawczego – sprawdź, czy to usługa dla Ciebie!

  Wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony – 6 najważniejszych zalet

  Po pierwsze – nowoczesne pojazdy

  Profesjonalne firmy, oferujące wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony są w stanie spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów, co wynika przede wszystkim z jakości i sprawności oferowanych pojazdów. Każdy samochód dostawczy, który jest do Twojej dyspozycji, to pojazd nie mający więcej niż 2 lata i w pełni sprawny technicznie – dzięki regularnym przeglądom oraz pracom konserwacyjnym, możesz mieć pewność, że będziesz podróżować w najwyższym komforcie i z poczuciem maksymalnego bezpieczeństwa.

  Co więcej – warszawska wypożyczalnia samochodów zapewni Ci dostęp do nowoczesnych modeli pojazdów najlepszych producentów, takich jak Citroen, Renault czy Peugeot, które posiadają duże przestrzenie ładunkowe, zostały wyposażone w elektryczne szyby, klimatyzację i wygodne siedziska dla kierowcy oraz pasażera. Wszystko to ma bardzo duży wpływ na komfort jazdy i efektywne przewożenia większej liczby towarów.

  Po drugie – atrakcyjne ceny

  Dzięki temu, że wynajem aut dostawczych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, wypożyczalnie starają się jak najlepiej dopasować ofertę do różnych potrzeb i obniżają ceny swoich usług. Dzięki temu za samochody dostawcze możesz zapłacić zaledwie 119 zł za dzień, co jest ofertą atrakcyjną również w perspektywie dłuższego wynajmu. Oczywiście cennik, podobnie jak rodzaje i modele dostępnych samochodów są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu masz możliwość znalezienia rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb.

  Po trzecie – możliwość wynajmu samochodu z kierowcą

  To bardzo ważna usługa dla tych wszystkich osób, które obawiają się samodzielnego prowadzenia tak dużego pojazdu, nie mają prawa jazdy albo chcą zajmować się w tym czasie innymi sprawami. Możliwy jest wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony z doświadczonym kierowcą, który dzięki doskonałej znajomości miasta, pomoże Ci zrealizować Twoje cele.

  Po czwarte – elastyczność oferty

  Wypożyczalnia samochodów oferuje rozmaite rozwiązania dla swoich klientów, które będą dla niego korzystne – mowa przede wszystkim o podstawieniu pojazdu w konkretne miejsce. Warto zwrócić też uwagę na elastyczność w zakresie długości wynajmu – możesz skorzystać z pojazdu na jeden czy dwa dni (idealna opcja np. na przeprowadzki), jak również w dłuższej perspektywie – nawet na wiele miesięcy! Dodatkowym atutem oferty jest wynajem samochodów zastępczych, co będzie korzystne dla osób, które uległy kolizji na drodze, a ich auto trafiło do serwisu.

  Po piąte – szybka i prosta rezerwacja

  Wypożyczanie samochodów dostawczych odbywa się za pośrednictwem strony internetowej wypożyczalni – wystarczy więc wypełnić specjalny formularz, co zajmuje zaledwie kilka minut, a następnie wysłać go firmie, z którą rozpoczynasz współpracę. Dzięki temu przygotuje ona dla Ciebie ofertę szybko i sprawnie, a Ty będziesz mieć pewność, że zostanie ona dopasowana w pełni indywidualnie do Twoich potrzeb.

  Po szóste – wynajem busa i chłodni

  Najlepsze wypożyczalnie aut oferują Ci nie tylko wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony, ale również wynajem busa czy chłodni – dzięki temu zrealizujesz swoje prywatne lub biznesowe cele. W tym wypadku również możesz liczyć na najwyższą jakość dostępnych pojazdów, które z całą pewnością nie zawiodą Cię nawet na najdłuższej trasie.

  Wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony – 6 zalet tej usługi

  Zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na imprezę pn. Spotkanie z Piosenką.
  W wykonaniu Sylwii Zelek i Małgorzaty Nakoniecznej usłyszymy piosenki niezapomnianej Anny GERMAN.
  Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.
  Przed koncertem o godzinie 16.00 odbędą się warsztaty pracy nad głosem dla adeptów sztuki wokalnej.
  Na imprezę, która odbędzie się w dniu 17 maja 2019r. Wstęp Wolny.

 • Odpowie za kradzież rowerów

  Nowodworscy kryminalni zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież dwóch rowerów o wartości 2000 zł. W trakcie czynności policjanci odzyskali jeden jednoślad. Eryk W. usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kontrola autokarów przed wyjazdami na szkolne wycieczki

  Zbliża się powoli koniec roku szkolnego, a co za tym idzie dzieci i młodzież szkolna wyjeżdżają na wycieczki i "zielone szkoły". Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Sebastianem Podgórskim, tel. 22 60-44-237; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź z dyżurnym komendy, tel. 22 775-22-01 do 04.

 • Na pewno nie raz słyszałeś o chwilówkach choćby z telewizji. Najczęściej reklamowane są w tzw. gorącym okresie, czyli przed świętami. Wtedy każdy ma sporo wydatków i każda złotówka się przydaje. Być może w Twojej głowie kłębią się wątpliwości dotyczące odsetek. Albo widzisz przed oczami siebie jako bankruta zrujnowanego przez pożyczkę. Nic bardziej mylnego! Właśnie ilość reklam w telewizji i ilość firm pożyczkowych zwiększająca się z roku na rok dowodzi, że Polacy korzystają z takich usług i mają się dobrze.

  Gdzie się najlepiej udać?

  Sprawę można oczywiście załatwić też w banku. Plusem takiego rozwiązania są niższe koszty odsetek. Minusy to czas oczekiwania na decyzję i formalności. Będą potrzebne różne dokumenty mające udowodnić na przykład źródło dochodu. Czyli w najlepszej sytuacji będą osoby na umowie o pracę. Dodatkowo liczy się historia kredytowa w BIK – jeśli kiedyś mieliśmy najmniejsze kłopoty, sprawa może stać się bardziej skomplikowana.

  Dobra pożyczka to pożyczka od ręki!

  Na szczęście istnieją firmy pożyczkowe, gdzie oferowana nam jest szybka chwilówka bez zbędnych formalności. Takim rozwiązaniem zainteresowane powinny być osoby, którym bezwzględnie zależy na czasie i którym kiedyś być może już powinęła się noga w jakiejkolwiek spłacie.

  Co warto wiedzieć?

  Przy rozpatrywaniu ofert pożyczek, najlepiej wybrać renomowane firmy, które utrzymują się możliwie jak najdłużej na rynku. Dobrą praktyką jest także sprawdzenie opinii w internecie. Starajmy się jednak spojrzeć z rezerwą na skrajnie negatywne komentarze, krytykujący bowiem nie zawsze mają rację, zwłaszcza jeśli to oni nie wywiązali się z umowy. Należy również bezwzględnie zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, który powie, ile finalnie wyniesie Cię chwilówka. Czas spłaty to nawet 60 dni. Warto rozejrzeć się także za specjalnymi ofertami (zarówno dla nowych jak i stałych klientów), na przykład ‘pierwsza chwilówka za darmo’ albo ‘co piąta chwilówka bez spłaty odsetek’.

  Należy jednak spełnić wtedy wszystkie warunki umowy takie jak chociażby terminowa spłata wszystkich poprzednich zobowiązań.

  Farby do malowania wnętrz: jak walczyć z utartymi stereotypami?

  Pojęcie estetyki jest bardzo względne, ponieważ tak naprawdę każdy człowiek ma zupełnie inne poczucie stylu. Problem ten bardzo mocno uwydatnia się wśród osób, które są zmuszone stanąć przed wyborem odnośnie do tego, w jakie farby do malowania wnętrz zainwestować? Wielu konsumentów obawia się, że ich osobiste upodobania mogą być odebrane jako swoisty rodzaj kiczu. Spora liczba klientów przez to decyduje się na bezpieczne opcje kolorystyczne i rezygnuje ze swoich pierwotnych wizji. Warto jednak wiedzieć, że kupowanie farby do ścian wewnętrznych nie powinno być ograniczone niczym, poza indywidualnymi potrzebami i wyobraźnią konkretnego klienta. W końcu docelowo to on ma czuć się dobrze w stworzonym przez siebie otoczeniu, a nie reszta społeczeństwa. Walka z utartymi stereotypami oraz tym, co według większości ludzi jest ładne, a co nie, to istotny element rozwoju dla wielu stylów, Pamiętajmy, że jeszcze do niedawna industrial i minimalizm uchodziły za szczyt braku gustu, ponieważ w większości polskich domów wystrój dość mocno nawiązywał do mody lat dziewięćdziesiątych.

  Farby do malowania wnętrz: najgorętsze trendy 2019

  Do najpopularniejszych opcji kolorystycznych w 2019 roku można z powodzeniem zaliczy ć fioletowe farby do ścian oraz brokatowe farby do ścian. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się jako uzupełnienie stylu prowansalskiego, tureckiego lub glamour. Mimo promowania w mediach mniej standardowych opcji, grono osób obawiających się kupna takich produktów wciąż pozostaje zaskakująco duże. Ludzie często wbrew własnemu poczuciu estetyki decydują się na kupno uniwersalnych farb do malowania ścian. Kolory, na jakie wówczas stawiają to zazwyczaj klasyczna biel, odcienie żółci i błękitu, pomarańcze oraz zielenie.

  Farby do ścian wewnętrznych występują w pełnej palecie kolorów. Znajdujemy tam wszystko od czerni, przez czerwienie, aż po biel. Rezygnowanie z takiej liczby możliwości wydaje się bardzo nierozsądne. Jest to szczególnie widoczne, jeśli by wziąć pod uwagę fakt, że obecne trendy zakładają niemal zupełnie odejście od założeń, które znajdowały zastosowanie do tej pory.

  W ostatnich latach wykształciło się wiele stylów wnętrzarskich, które zakładają malowanie ścian nieco bardziej odważnymi odcieniami farb do wnętrz. Prym w tym przypadku wiodą fuksja, a także wszelkie inne wariacje na temat żywego różu i fioletu. Modne okazują się także wszystkie odcienie żółtego — od subtelnej limonki, aż po ostry, kanarkowy kolor.

  Farby do wnętrz: ceny i jakość

  Wiele osób słusznie zakłada, że najtańsze farby do ścian prezentują o wiele niższą jakość od propozycji, które proponują nam liderzy rynku produktów malarskich, tacy jak Jedynka, Beckers oraz Tikkurila. Tanie farby do ścian zwykle nie spełniają norm zapewniających im doskonałe właściwości dekoracyjno-ochronne oraz pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o krycie podczas malowania. Zazwyczaj konieczne jest położenie co najmniej trzech warstw, aby móc cieszyć się satysfakcjonującym efektem.

  Warto zwrócić uwagę na fakt, że farby do malowania wnętrz Beckers, Tikkurila oraz jedynka pozwalają na niemal idealne pokrycie malowanej powierzchni już podczas nakładania pierwszej warstwy. Co więcej, ich produkty najczęściej można w późniejszym czasie myć, co jest wysoce komfortowe, jeśli dojdzie do postania jakichkolwiek zabrudzeń na ścianach. To szczególnie ważna informacja dla rodziców małych dzieci.

  Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka!
  1 Czerwca 2019 r. w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego będzie czekało na Was mnóstwo atrakcji.

  Czytaj więcej
 • Policjantka na spotkaniu w przedszkolu

  Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła przedszkole „ELEMELEK” na terenie gm. Czosnów. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Nie brakowało emocji, kiedy „maluchy” własnymi rękami dotykał wyposażenia funkcjonariuszy.

 • Uczniowie nasielskiej podstawówki na podium w turnieju BRD

  7 maja odbyły się eliminacje rejonowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym. Zawody przeprowadzono w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Gen. Sosnkowskiego w Warszawie. W I grupie wiekowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku zajęli drugie miejsce. Teraz będą reprezentować powiat nowodworski w etapie wojewódzkim 22 maja br. Gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów w turnieju!