Szampon naturalny – dlaczego warto go wybrać?

Ostatnimi czasy da się zauważyć, że coraz większa liczba osób ma problemy z włosami oraz ze skórą głowy. W wielu przypadkach, przyczyną tych dolegliwości są pewne składniki, które powszechnie dodawane są do popularnych szamponów i innych kosmetyków do włosów. Głownie mowa o siarczanach i silikonie. Warto postawić na inne rozwiązanie, które wolne jest od wyżej wymienionych składników.

Niestety, ale spora część osób, w ogóle nie jest świadoma tego, że drogeryjne szampony zawierają mnóstwo chemicznych dodatków, które są niebywale szkodliwe, a producenci wcale o tym nie ostrzegają. Zdecydowanie lepiej przestawić się na szampon naturalny, który bardzo korzystnie wpływa nie tylko na nasze włosy, ale też i na skórę głowy.

Korzystanie z naturalnych szamponów do włosów - korzyści

 1. Redukują ryzyko podrażnienia skóry głowy.

Wszelkie siarczany, mogą na nasz organizm wpływać drażniąco. Tylko korzystając z naturalnego podrażnienia ustępują już w wypadku kilku pierwszych zastosowań.

 1. Hamują wypadanie włosów.

Faktem jest, że każdy z nas tylko w ciągu jednego dnia może stracić nawet 100 włosów. Działanie siarczanów sprawia, że wchłaniając się w nasze włosy sprawią, że będą one matowe, kruche i bardziej łamliwe. Dlatego właśnie, powinniśmy wybierać naturalne kosmetyki do włosów bez szkodliwych substancji.

 1. Działają dobrze na farbowane włosy.

Co istotne, naturalny szampon do włosów, zahamuje proces blaknięcia koloru. Jeżeli nasze włosy, ostatnio przybrały nowy kolor, a zależy nam na dłuższym utrzymaniu go, warto postawić na produkt pozbawiony siarczanów.

 1. Skóra głowy przestaje być sucha.

Jako, że siarczany posiadają właściwości drażniące, nadmierne ich stosowanie może mocno wysuszyć skórę naszej głowy, w związku z usunięciem naturalnego sebum. Dzięki wykorzystywaniu szamponów naturalnych, bardzo szybko zauważymy, że problemy z suchością naszych włosów ustąpią. Będzie to dla nas zdecydowana ulga i satysfakcja z pięknie wyglądającej, naturalnej fryzury.

 1. Redukują siwienie.

W związku z tym, że podczas wytwarzania kosmetyków stosuje się wyłącznie składniki naturalne, może to zahamować pojawianie się siwych włosów, których obecność wzmaga występowanie siarczanów. Chcąc uniknąć siwizny i niekomfortowych sytuacji, szampon naturalny będzie rozwiązaniem idealnym.

 1. Sprawiają, że włosy wyglądają po prostu zdrowo.

Naprawdę spora liczba osób, po przestawieniu się na tę opcję stwierdziła, że jest to najlepszy szampon, jakiego używali kiedykolwiek. Dobry szampon do włosów zawierający naturalne składniki sprawi, że nasza fryzura zyska połysk i witalność.

Postaw na naturę

Nic dziwnego, że coraz więcej klientów sięga po kosmetyki naturalne, skoro ich cena jest bardzo konkurencyjna od tych drogeryjnych, a dodatkowo nie podrażniają ani nie uczulają. Badania pokazują, że w ponad 95% szamponów, jakie możemy znaleźć w marketach i drogeriach, znajduje się. substancja, która ma wzmagać powstawanie większej piany. Ponadto, używanie tych składników pozwala obniżyć cenę produktu, z uwagi na ich silne działanie, jako środek czynny powierzchniowo.

Z wielu źródeł można dowiedzieć się o tym, że komórki naszej skóry mogą wchłaniać szkodliwe substancje. Jest to spore ryzyko zajścia różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Warto wybrać też szampon bez silikonu oraz sodu, ponieważ stosowanie produktów z tymi składnikami, może być dla nas szkodliwe i nieprzyjemne w skutkach.

 • Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas żniw!

  Już niebawem rozpoczną się żniwa. Koszenie zboża, zbieranie słomy oraz siana to nieodłączny element prac polowych w tym okresie. Jest to także czas wzmożonego ruchu maszyn rolniczych na drogach, dlatego też kierujący nimi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas jazdy, jak i w czasie prac na polach. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie żniw.

 • Zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na Wakacyjne Warsztaty Taneczne.

  zapisz sie

  Czytaj więcej
 • Jechał mimo zakazu sądu i przekroczył dozwoloną prędkość

  32-letni mieszkaniec Nowego Dworu zlekceważył postanowienie sądu i wsiadł za kierownicę suzuki. Został zatrzymany przez policjantów WRD na ul. Okunin. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość o 26 km/h. Za niezastosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Ogłoszenie

  Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, w ramach zastępstwa, poszukuje pracownika gospodarczego. Szczegóły oferty podajemy poniżej.

 • Policyjni kierowcy na torze

  Na początku test praktyczny, potem równie praktyczne przypomnienie zasad dobrego kierowcy, następnie ćwiczenia doskonalące na torach oraz na drodze. Na zakończenie sprawdzenie umiejętności na torze.

 • Bezpieczne wakacje 2019

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim

  Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki

  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Nowym Dworze Mazowieckim

  Komisariat Rzeczny Policji Warszawa

  oraz Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

  Zapraszają

  W dniu 13 lipca 2019 r. o godzinie 14:00

  Na piknik ratowniczo-edukacyjny w ramach kampanii społecznej „Bezpieczne wakacje 2019”

  Plaża publiczna przy Targowisku Miejskim

  W programie m.in.:

  • Pokaz akcji ratowniczej na wodzie,
  • Interaktywny instruktaż pierwszej pomocy,
  • Prezentacje sprzętu oraz technik ratowniczych na wodzie,
  • Pokazy ratowania ludzi z wody z wykorzystaniem specjalnie wyszkolonych psów ratowniczych,
  • Prelekcje na temat zasad bezpiecznego zachowania w czasie wakacyjnego wypoczynku

 • Sczęśliwy finał poszukiwań 97-latki

  Policjanci podlegli nowodworskiej komendzie poszukiwali wczoraj 97-letniej kobiety, która wyszła na spacer i zabłądziła w lesie. Dzięki zaangażowaniu mundurowych 97-latka została odnaleziona i bez uszczerbku na zdrowiu trafiła pod opiekę rodziny.

 • W czerwcu 2019 roku Wojewoda Mazowiecki zainicjował start kampanii społecznej „Bezpieczne wakacje 2019”. Kampania ma na celu realizację działań prewencyjno-informacyjnych dotyczących zasad bezpiecznego wypoczynku w sezonie wakacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej. Kampania jest realizowana przez służby i podmioty realizujące zadania na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

  W kontekście ustawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej główne obszary kampanii „Bezpieczne wakacje 2019” to:

  • bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą,
  • bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywających na obozach harcerskich i w miejscach letniego wypoczynku, mających charakter obozów, które nie są organizowane w budynkach lecz pod namiotami.

  Bezpieczeństwo nad wodą

  W województwie mazowieckim kąpieliska i miejsca przeznaczone do kąpieli są badane przez sanepid, który stworzył specjalny serwis kąpieliskowy, zawierający informacje m.in. o jakości wody i infrastrukturze na terenie wypoczynku. Z serwisu można dowiedzieć się, czy dane kąpielisko jest otwarte. Natomiast informacje o miejscach przeznaczonych do kąpieli można znaleźć na stronie: wsse.waw.pl.

  W 2019 roku na Mazowszu na skutek utonięcia straciły życie 22 osoby (stan na 15 czerwca). Mając to na uwadze podległe Wojewodzie Mazowieckiemu służby i inspekcje podejmują dodatkowe działania, zwiększające bezpieczeństwo kąpiących się. Szczególnej kontroli podlegają dzikie kąpieliska, na których najczęściej dochodzi do utonięć. Ze statystyk wynika, że każdego roku na terenie województwa tonie kilkadziesiąt osób: w 2015 – 62, w 2016 r. – 47, w 2017 r. – 49, w 2018 r. – 68. Zdecydowana większość spośród ofiar to mężczyźni.

  Najczęściej do utonięć dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach lub w miejscach, gdzie kąpiel jest zabroniona. Obserwując dane dotyczące osób, które utonęły zauważa się wpływ wysokich temperatur na liczbę ofiar w wyniku korzystania z niewłaściwych miejsc do kąpieli. Pojawiające się upały skłaniają osoby do orzeźwiających kąpieli w niebezpiecznych zbiornikach, często „dzikich kąpieliskach”.

  W ramach przygotowań do sezonu wypoczynkowego Mazowiecka Policja realizuje szereg działań o charakterze prewencyjnym. Jednym z nich jest współpraca z Urzędem Marszałkowskim, władzami samorządowymi oraz podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na wodach, terenach przywodnych i oznaczanie miejsc niebezpiecznych dla kąpieli tablicami ostrzegawczymi: „CZARNY PUNKT WODNY”. Przedsięwzięcie to realizowane jest już od 9 lat. Na terenie garnizonu mazowieckiego oznaczonych tablicami „czarny punkt wodny” jest 91 niebezpiecznych miejsc.

  Państwowa Straż Pożarna będzie organizowała ćwiczenia i pokazy na akwenach związanych z tematyką bezpiecznego wypoczynku nad wodą m. in. przy współpracy z policją, WOPR oraz administracją rządowa i samorządową.

  W tym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje ósmą edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Celem akcji jest promocja bezpiecznego zachowania w wodzie oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku. Stworzono m.in. broszurę informacyjną, którą można pobrać TUTAJ.

  Poradniki – bezpieczny wypoczynek

  O bezpieczeństwie podczas wypoczynku przypomina także Ministerstwo Edukacji Narodowej w poradniku Bezpieczny wypoczynek – https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow

  Ministerstwo Sportu i Turystyki kontynuuje kampanię „ Przed wakacjami – co warto wiedzieć?” – najważniejsze informacje znajdują się pod linkiem: https://www.msit.gov.pl/pl/aktualnosci/7822,Turysto-co-warto-wiedziec-przed-wakacjami.html

  Na stronie prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych www.polakzagranica.msz.gov.pl można znaleźć niezbędne informacje w sprawach zagranicznego wypoczynku.

  Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki
 • "Pędził" lexusem 120 km/h w terenie zabudowanym

  Wczoraj policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 24-letniego kierowcę lexusa. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym 120 km/h. 24-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy. Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.