Policjanci z komisariatu w Pomiechówku zatrzymali 41- letniego mieszkańca gminy, który podczas sprzeczki zaatakował dwóch mężczyzn siekierą. W tej sprawie mężczyzna usłyszał dwa zarzuty karne, dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych. Prokuratura Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim, zastosowała wobec niego dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, w jednej z miejscowości na terenie gminy Pomiechówek miała miejsce interwencja, podczas której 41- latek groził dwóm mężczyznom i zaatakował ich siekierą.

Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, a w konsekwencji do awantury. 41-latek w pewnym momencie zaczął grozić dwóm mężczyznom i chwycił za siekierę. W przypływie złości zaatakował będące u niego osoby. Mężczyźni zdołali uciec z posesji, a następnie złożyli w tej sprawie zawiadomienie.

41- latek został przez policjantów zatrzymany. Usłyszał zarzuty stosowania gróźb karalnych oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Prokurator z nowodworskiej prokuratury zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

podkom. Joanna Wielocha/ pk