Producent plafonów oferuje ciekawe rozwiązanie dla oświetlenia twojego mieszkania. Sprawdź koniecznie

Oświetlenie sufitowe często stanowi główne źródło światła w naszych mieszkaniach. Jest to więc dla nas szczególnie ważne, by wybrać coś odpowiedniego. Najczęściej decydujemy się na to najbardziej popularne rozwiązanie, jakim są tradycyjne żyrandole podwieszane do sufitu. Jednak chcąc się choć trochę wyróżnić spośród innych domostw, warto przemyśleć wybór mniej oczywistych modeli oświetleniowych. We współczesnych mieszkaniach odchodzi się od żyrandoli na rzecz oświetlenia sufitowego. Decydujemy się na to nie tylko ze względu na sposób emisji światła, ale także ze względu na walory dekoracyjne. Ciekawą alternatywą dla lamp wiszących są plafony sufitowe. Mimo, że ten rodzaj urządzenia dającego światło kojarzy nam się najczęściej z łazienką lub przedpokojem, to obecnie staje się również popularny także w innych pomieszczeniach. Pojawiają się chociażby plafony do salonu, jadalni, czy sypialni oraz gabinetu. Ten rodzaj lampy sufitowej to coraz częściej wybierany model oświetleniowy, a to wszystko za sprawą ich oryginalnego wyglądu. Dostępne są całe gamy tychże produktów – od klasycznych i zdobionych, aż do minimalistycznych oraz nowoczesnych. Poprzez bogactwo kształtów i projektów, jakie oferuje nam każdy szanujący się producent plafonów, powoli zaczynają one nawet wypierać tradycyjne żyrandole i kinkiety.

Czym charakteryzuje się plafon i w jakiej części mieszkania można zastosować ten rodzaj oświetlenia

Plafony to nic innego, jak płaskie lampy dekoracyjne, które podwieszane do sufitu w subtelny sposób podświetlają sklepienie, bądź sufit danego pomieszczenia. W takiej wersji miały swoje zastosowanie już w starożytności, a najbardziej w czasie renesansu, gdzie pokryte sztukaterią oraz freskami oprócz emitowania światła, pełniły funkcję ozdobną. We współczesnym świecie plafony sufitowe, choć już nie tak bogato zdobione, nadal stanowią ciekawe źródło oświetlenia. Jest to doskonały wybór dla osób, które dążą do uzyskania delikatnego i rozproszonego światła. W odróżnieniu od żyrandoli, ten rodzaj lampy nie jest zawieszony, lecz po prostu przymocowany do sklepienia. Może być to zaleta w szczególności dla ludzi, których mieszkania charakteryzują się niskimi sufitami. Plafony zdają się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pomieszczeń w naszych domach. Ostatnimi czasy dużą popularność zyskują plafony do salonu, gdzie stanowią nie tylko element oświetlenia, ale też dekorację, dzięki licznym zdobieniom, konstrukcji dekorowanej kryształami, bądź dopełnienie minimalistycznej aranżacji wnętrz, w postaci pojedynczych tub. Swoje zastosowanie znajdują również, jako plafony łazienkowe, gdzie tworzą przyjemne dla oka światło, które optycznie powiększa zwykle, małe pomieszczenie. Wybierając natomiast takie oświetlenie do sypialni czy jadalni, spotkamy się z modelami składającymi się z listwy i rzędu kliku świetlówek. Ze względu na dekoracyjność tego rodzaju lamp, ożywią one nawet najbardziej ascetyczne i nowoczesne wnętrze, nadając mu interesującego wyglądu. Warto wspomnieć również, że taki model oświetlenia, dzięki temu, że stosuje się do nich lampy LED, okazuje się być bardzo energooszczędny, a przy tym ekologiczny.

Każdy dobry polski producent plafonów może zagwarantować, że oferowane przez niego lampy łączą w sobie design z zaawansowaną technologią i precyzyjną produkcją. Dzięki temu, stawiając na tego rodzaju oświetlenie, możemy mieć pewność, że dany produkt będzie przez lata cieszył nas swoim ponadczasowym wyglądem, estetyką, a także funkcjonalnością oraz bezawaryjną pracą.