Jak podłączyć smartfon do telewizora? Smart TV w telewizorze

Smartfon jako pilot do telewizora? Brzmi niewykonalnie? Nic bardziej mylnego! Dzięki zastosowaniu dużej liczby nowoczesnych rozwiązań możemy w pełni wykorzystać potencjał naszych telewizorów. A jest on o wiele większy niż tylko oglądanie programów, które aktualnie znajdują się w ramówce. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak podłączyć smartfon do telewizora, a także poznasz zalety Smart TV.

Smart TV – co to?

Aby we właściwy sposób wytłumaczyć, jak podłączyć smartfon do telewizora, zaczniemy od kilku zdań wprowadzenia na temat samego Smart TV. To telewizor posiadający dostęp do internetu oraz mogący współdziałać z innymi urządzeniami, jak chociażby smartfonem.

Oczywiście idea telewizora posiadającego dostęp do internetu jest obecnie powszechna, jednak warto podkreślić, że pierwszą firmą, która postanowiła wdrożyć takie rozwiązanie był Samsung (było to w roku 2009). Aktualnie platforma nosi nazwę Samsung Smart TV i nieustannie poddawana jest udoskonaleniom, aby w jak najlepszym stopniu sprostać wymaganiom klientów i sprawić, że ich interakcje ze Smart TV będą należały do najprzyjemniejszych.

Aktualnie Samsung Smart TV posiada szeroką ofertę aplikacji (prawie 500, z czego około 200 to aplikacje polskojęzyczne), na których znajdziesz między innymi swoje ulubione serwisy streamingowe, takie jak Netflix, CANAL+, Disney+, HBO Max i wiele innych. Skorzystaj też z możliwości grania w gry znajdujące się w chmurze i to bez konieczności podłączania konsoli Xbox. Wybierz inteligentne zarządzanie swoim domem z poziomu telewizora.

Jak podłączyć smartfon do telewizora?

Okazuje się, że telewizor ze Smart TV to nie tylko urządzenie służące nam do relaksu i rozrywki. Wykorzystasz je także do zarządzania swoją pracą, a nawet sterowaniem działania wybranych urządzeń. Aby było to jednak możliwe, należy połączyć smartfon z telewizorem. Jak to zrobić?

Dzięki Smart TV ta czynność jest bardzo prosta, a co więcej, do wyboru mamy aż dwa sposoby: połącz się przy pomocy aplikacji SmartThings lub inteligentnej funkcji Dotknij i Wyświetl.

W pierwszym przypadku wystarczy po prostu włączyć aplikację SmartThings w swoim telefonie. Ze względu na to, że rozpoznaje ona telewizor automatycznie, Ty nie musisz podejmować żadnych dodatkowych akcji. Natomiast funkcja Dotknij i Wyświetl pozwala przełączyć się na duży ekran bez najmniejszych strat czasowych, co jest bardzo istotne szczególnie w trakcie pracy. Aby podłączyć smartfon do telewizora wystarczy dotknąć ramki telewizora Samsung Smart TV telefonem. Wtedy rozpocznie się automatyczne odtwarzanie widocznych na smartfonie treści.

Co daje smart TV w telewizorze?

Jakie są zalety posiadania Smart TV w telewizorze? To przede wszystkim znacznie lepszy dostęp do interesujących nas treści. Swoje ulubione programy telewizyjne możesz oglądać w dogodnym dla siebie momencie, bez nieprzyjemnej presji czasu. Smart TV to także bardziej intuicyjne działanie oraz możliwość personalizacji ustawień.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.