Wykańczanie łazienki – czy listwy wykończeniowe do glazury są potrzebne?

Proces wykańczania łazienki nie zawsze jest łatwy i może być powodem frustracji. Chociaż często wydaje się, że ten ostatni etap remontu będzie krótkotrwały, to tak naprawdę jest to moment, w którym musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Dzięki nim możemy sprawić, że pomieszczenie to zachowa swoją funkcjonalność na długi czas. Warto nie oszczędzać na rzeczach, które powinny służyć nam latami – będą to między innymi listwy wykończeniowe. 

Wykańczanie łazienki – o czym pamiętać?

Warto pamiętać, że wykańczanie łazienki rzadko kiedy jest krótkotrwałym procesem, dlatego też koniecznie musimy uzbroić się w cierpliwość. Dobrze, aby przygotować wstępny kosztorys. Pomoże to zrozumieć nam, na jakich elementach wnętrza możemy oszczędzić dodatkowe pieniądze oraz które elementy muszą być jak najlepszej jakości. Nie zapominajmy też o kosztach robocizny, chyba że wykonujemy pracę sami. Cennik będzie różnił się w zależności od miasta. W przypadku poprawek związanych z elektryką bądź hydrauliką nie powinniśmy wybierać niedoświadczonych pracowników. Lepiej postawić na fachowców, którzy znają się na swojej pracy. 

Dowiedz się więcej na stronie sklepu https://listwy.online/

Jeżeli chodzi o same materiały, to tutaj konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko na ich walory wizualne, ale przede wszystkim to, z jakich materiałów zostały wykonane. Niektóre tworzywa lepiej lub gorzej sprawdzają się w przestrzeniach o podwyższonej wilgotności i należy brać to pod uwagę. Na przykład listwy wykończeniowe do płytek ceramicznych powinny być wykonane z metalu. 

Kiedy stosujemy listwy wykończeniowe do płytek metalowe?

Popularne listwy wykończeniowe do glazury to tak naprawdę jeden z ważniejszych elementów we wnętrzu, który pomaga nam zadbać o spójność i estetykę łazienki. Wiele osób traktuje ten temat zbyt po macoszemu, przez co skraca żywotność zastosowanych materiałów. Glazura bywa niestety krucha, a już zwłaszcza na rogach. W takim przypadku listwy wykonane z metalu mogą być idealnym zabezpieczeniem. Przede wszystkim chronią przed klasycznymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zarówno listwy plastikowe, aluminiowe i stalowe prezentują się świetnie we wnętrzach, natomiast w przypadku tworzywa sztucznego trudno jest mówić o wysokiej jakości. 

Kiedy jednak stosujemy listwy wykończeniowe do płytek metalowe? Zawsze, gdy tylko mamy taką możliwość. Postarajmy się zabezpieczyć wszelkiego rodzaju krawędzie i rogi, aby podnieść tym samym estetykę łazienki. Nie oszczędzajmy przesadnie i wybierajmy z głową. Tak naprawdę listwy wykonane z metalu najwyższej jakości zachowają doskonały wygląd przez wiele lat i nie trzeba będzie ich zmieniać aż do kolejnego remontu. 

Jakie listwy wykonane z metalu będą najlepsze?

Należy pamiętać, że metalowe listwy wykończeniowe to najlepsze rozwiązanie do Twojej łazienki. Są znacznie trwalsze od tych, które wykonane są z tworzyw sztucznych, ponieważ nie odbarwiają się i są odporne na większość czynników zewnętrznych, które nie są akceptowalne w przypadku plastikowych listew. Ale które warianty wykonane z metalu będą najlepsze? Tutaj prym wiodą listwy aluminiowe oraz stalowe. Znaczenie może mieć także rodzaj wykończenia, jednak jest to głównie atut wizualny. Dla przykładu – listwa stalowa może być polerowana lub szczotkowana, podczas gdy wariant aluminiowy świetnie wygląda zarówno w wersji polerowanej, jak i anodowanej matowej. Listwy wykończeniowe do płytek metalowe to tak naprawdę inwestycja na przyszłość. Jeżeli w naszej łazience często jest bardzo wilgotno, to rozważmy listwy, które zostały poddane anodowaniu.