Usługi dźwigowe - Wszystko o żurawiach HDS

Dźwigi HDS to najlepszy wybór dla wielu firm na całym świecie. Pozwalają na ich obsługę bez ingerencji człowieka, co czyni je idealnymi w każdym środowisku, w którym brakuje wykwalifikowanych operatorów dźwigów.

Niektóre z najpopularniejszych żurawi HDS to:

-Terex RT360 Reach Truck Crane

-JLG H500A-10 żuraw samochodowy z wysięgnikiem wysokiego zasięgu

-Żurawie Terex CT660

Gdzie korzysta się z żurawi HDS?

Prace dźwigowe to ciężka praca, którą należy wykonać. Najczęstsze rodzaje prac dźwigowych obejmują podnoszenie ciężkich przedmiotów, umieszczanie ich w nowym miejscu i usuwanie starych. Dźwigi są bardzo przydatne w budownictwie i innych branżach. Mogą być używane do przechowywania ciężkiego sprzętu oraz budowy mostów i autostrad. Tu znajdziesz wysokiej jakości usługi HDS https://powersolutions.com.pl/uslugi-hds/

Czy żurawie HDS są bezpieczne? Kwestie BHP

Obowiązkiem operatora dźwigu HDS jest podjęcie wszelkich niezbędnych środków ostrożności w celu zapewnienia, że może on/ona wykonywać swoją rolę w bezpieczny i wydajny sposób.

Niektóre środki bezpieczeństwa podjęte podczas obsługi żurawia HDS to:

- Kalibracja wskaźnika momentu obciążenia (LMI) przed każdym użyciem;

- Zachowanie odstępu między osią ładunku a podłożem;

- Zapewnienie odpowiedniego odstępu między wszelkimi przeszkodami napowietrznymi lub sąsiednimi, takimi jak drzewa, linie energetyczne itp.;

- Praca z maksymalnym dopuszczalnym kątem wysięgnika;

- Zapewnienie braku kontaktu z przewodami napowietrznymi lub wieżami.

Kupno czy wynajem dźwigu mobilnego - co się bardziej opłaca?

Jeśli firma chce zaoszczędzić pieniądze, wypożyczenie dźwigu samojezdnego będzie najlepszą opcją. Żuraw będzie dostępny do użytku w razie potrzeby i może zostać zwrócony, gdy pozwoli na to czas. Jednak nie zawsze jest to najtańsza opcja, jeśli firma potrzebuje tylko jednego lub dwóch dźwigów do pracy.

Zakup dźwigu samojezdnego jest często bardziej opłacalny, jeśli powtarzające się zadania wymagają wielu dźwigów lub jeśli firmy muszą zainwestować w dźwigi, które są droższe niż średni koszt wynajmu. Kupowanie gwarantuje również, że będą mieli dostęp do własnych zasobów i może wyeliminować jakąkolwiek szansę oczekiwania na udostępnienie sprzętu w przyszłości.