Gala jubileuszowa 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego z gwiazdami opery
Wszystkie drogi prowadziły do Kasyna Oficerskiego – 11 marca 2024 roku świętowaliśmy 25-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie to było nie tylko okazją do wspomnień i refleksji nad mijającym ćwierćwieczem, ale przede wszystkim do wspólnego celebrowania kultury, emocji i sztuki operowej oraz operetkowej w wykonaniu gwiazd Warszawskiej Opery Kameralnej.
  • 25-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego uświetnione koncertem w Kasynie Oficerskim.
  • Na scenie wystąpili wybitni artyści Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Orkiestra pod dyrekcją Artura Jaronia.
  • Wieczór pełen emocji, owacji na stojąco i bisów.
  • Wydarzenie współorganizowane przez szereg ważnych osobistości lokalnych, w tym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Kulturalne serce Mazowsza biło tego wieczoru wyjątkowo mocno, gdy w zabytkowych murach Kasyna Oficerskiego rozbrzmiewały najpiękniejsze arie operowe i melodie operetkowe. Wydarzenie to stało się prawdziwą ucztą dla ducha, łącząc w sobie bogactwo emocji, które towarzyszą wielkiej sztuce. Wśród solistów znaleźli się takie osobowości jak Dorota Ritz, Dionizy W. Płaczkowski, Hubert Stolarski, Paweł Wisnar, Bogdan Kierejsza, którzy wraz z Orkiestrą pod batutą Artura Jaronia, zapewnili niezapomniane wrażenia wszystkim zgromadzonym.

Publiczność zgromadzona w Kasynie Oficerskim miała okazję doświadczyć nie tylko mistrzostwa wokalnego i instrumentalnego, ale także poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca, które na jedną noc stało się centrum mazowieckiej kultury. Wśród gości specjalnych znaleźli się m.in. Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Alicja Węgorzewska - Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, Magdalena Biernacka - Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Jacek Kowalski - Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, co świadczy o ogromie zaangażowania lokalnych władz w promowanie kultury wysokiej.

Ten wieczór na długo zostanie w pamięci uczestników jako chwila, kiedy muzyka operowa i operetkowa pokazały swoje prawdziwe, uniwersalne oblicze, łącząc pokolenia i różne środowiska. Wydarzenie takie jak to, pokazuje, że kultura jest nie tylko skarbem, ale i fundamentem, na którym buduje się tożsamość regionu. To właśnie w takich momentach społeczność mazowiecka może poczuć się jak jedna wielka rodzina, dla której ważne są wspólne cele, marzenia i pasje.


Według informacji z: NOK