Wczoraj policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali do kontroli aż 5 rowerzystów, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Rekordzista miał ponad 2 promile. Ostatecznie wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie tysiąca lub 2,5 tysiąca złotych. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych, a w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

W niedzielę 23 kwietnia 2023 r. w ręce mundurowych wpadło aż 5 cyklistów po alkoholu.

Pierwszy z nich to 55- latek z gminy Nasielsk, który kierował jednośladem mając w organizmie 0,4 promila alkoholu. Policjanci ruchu drogowego nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1.000 zł

Kolejny nieodpowiedzialny rowerzysta został zatrzymany do kontroli drogowej Nowych Grochalach. Przeprowadzone przez policjantów drogówki badanie stanu trzeźwości wykazało, że 55- latek w wydychanym powietrzu ma 1,4 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w kwocie 2.500 zł.

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie wpadł wczoraj w Kazuniu Nowym. W organizmie miał 1,3 promila alkoholu. Funcjonariusze nałożyli na 56- latka mandat 2.500 zł.

Rekordzista z gminy Leoncin wydmuchał ponad 2 promile. Policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec jadącego rowerem 45- latka w Starej Dąbrowie. Styl jego jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Okazało się, że mężczyzna kierował rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 2.500 zł.

Ostatni tego dnia cyklista na tzw. podwójnym gazie został zatrzymany przez nowodworską drogówkę w Modlinie Twierdzy. 34- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego kierował jednośladem, mając w wydychanym powietrzu 1,8 promila alkoholu. Został na niego nałożony mandat w kwocie 2.500 zł.

Za swoje lekkomyślne zachowanie cykliści zostali ukarani wysokimi mandatami. Funkcjonariusze zakazali im też dalszej jazdy.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy, jak i rowerzyści stwarzają poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy ostrożni na drodze. PIŁEŚ? - NIE JEDŹ!

 

podkom. Joanna Wielocha