W środę wieczorem nowodworscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę, posiadającego środki odurzające. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

11 maja 2022 r. przed godz. 20:00, policjanci nowodworskiego Wydziału Prewencji patrolowali rejon Modlina Twierdzy. Na ul. Ignacego Prądzyńskiego zauważyli młodego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy stał się bardzo niespokojny. Policjanci w niedługim czasie ustalili co było powodem nerwowego zachowania 21- latka. Podczas interwencji wyszło na jaw, że mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego posiada przy sobie zawiniątko z suszem roślinnym. Użyty do badania tester narkotykowy wskazał na marihuanę.

Nowodworzanin został przez policjantów zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawili mu już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

asp. sztab. Joanna Wielocha

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym