NOK: Arkadiusz Michalik oczarował Nowodwór pastelami w Galerii Łącznik
Zaproszenie do świata kolorów i emocji: wystawa "Pastele" Arkadiusza Michalika w Nowodworskim Ośrodku Kultury
  • Autorstwo wystawy przypada na Arkadiusza Michalika, którego rodzice związani byli z grafiką.
  • Technika pasteli łączy w sobie elementy malarstwa i rysunku, co artysta wykorzystuje, tworząc intensywne barwy.
  • Tematyka dzieł to podróże, człowieczeństwo i wiara, mieszając pejzaże z symbolizmem oraz surrealizmem.
  • Wystawa dostępna jest dla publiczności do 7 maja w Galerii Łącznik.

Miłośnicy sztuki i estetyki mają niepowtarzalną okazję zanurzyć się w barwnym świecie Arkadiusza Michalika, który 5 kwietnia otworzył swoją wystawę "Pastele" w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Jest to wyjątkowe wydarzenie, gdyż po raz pierwszy w historii Galerii Łącznik można podziwiać prace poświęcone wyłącznie tej delikatnej i wymagającej technice.

Arkadiusz Michalik, u którego zamiłowanie do sztuki zostało zaszczepione już w domu rodzinnym, przez lata rozwijał swoje umiejętności na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jego prace, pełne intensywnych kolorów i niespotykanej głębi, przekraczają tradycyjne granice pasteli, zbliżając się do malarstwa olejnego. Artysta nie boi się eksperymentować, co widać w jego podejściu do używanych barw i technik.

Zainspirowany podróżami oraz refleksjami nad ludzką naturą i wiarą, Michalik tworzy dzieła, które są zaproszeniem do dialogu. Na wystawie "Pastele" znajdziemy zarówno pejzaże, które są świadectwem jego wędrówek, jak i prace nacechowane głębokim symbolizmem. Każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka chwili zadumy, czy też po prostu chce nacieszyć oczy pięknem.

Nowodworski Ośrodek Kultury jeszcze raz udowadnia, że jest miejscem, gdzie sztuka łączy ludzi. "Pastele" Arkadiusza Michalika to nie tylko wystawa, ale również okazja do doświadczenia, jak wielowymiarowa i zaskakująca może być sztuka. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Łącznik i zanurzenia się w barwnym świecie, jaki oferuje twórczość Michalika, dostępną do 7 maja.


Opierając się na: NOK