Pięć powodów, dla których warto zamówić pizzę na domówkę

Pizza jest jednym z najbardziej kultowych dań. Potrawa ta, która powstała we Włoszech, szybko opanowała cały świat. Jedzona jest podczas rodzinnych spotkań, podczas wytężonych godzin pracy, w restauracjach oraz na domowych imprezach. Dziś chcemy pokazać Wam, dlaczego warto zamawiać pizzę podczas domówek.

Pizza jest uniwersalna

Pizza na dowóz jest kultowym sposobem na spędzenie wspólnego wieczoru ze znajomymi i chyba każdy chociaż raz był na imprezie, podczas której zamawiano pizzę.

Popularność pizzy w dostawie bardzo łatwo wytłumaczyć: mało kto jej nie lubi. Swoją ulubioną pizzę posiadają zarówno mięsożercy, jak i osoby na diecie roślinnej. Coraz częściej pizzerie posiadają również opcję pizzy bez popularnych alergenów, takich jak gluten czy laktoza. Tak więc nawet osoby chorujące na celiakię mogą spokojnie sięgać po popularną potrawę.

Mała rada: jeżeli wśród gości na domówce znajduje się osoba cierpiąca na celiakię, warto rozważyć zamówienie pizzy na dowóz wyłącznie w postaci bezglutenowej. Smakuje ona równie dobrze jak tradycyjna pizza, a zmniejsza ryzyko pomyłki i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Pizza jest dostępna wszędzie

Ciężko jest znaleźć takie miejsce, w które nie jest dostarczana pizza na zamówienie w Slice of Heaven. Nawet w małych miejscowościach coraz częściej znaleźć można nocne pizzerie, które dostarczają ulubione danie przez całą noc!

Pizzerie są tak powszechne, że te, które chcą utrzymać się na rynku, muszą utrzymywać wysoki poziom. Łatwo wybrać dobrej jakości lokal, bo są one również chętnie oceniane przez gości w Internecie.

Pizza jest tania

Nawet pizza w nocnych godzinach to stosunkowo tani posiłek. Najtańsze opcje w menu kosztują często ok. 10 zł, a sama cena uzależniona jest od wielkości pizzy i rodzaju dodatków. Nie trzeba więc posiadać majątku, by się najeść. Pizzerie często oferują różnego rodzaju zniżki przy dużych zamówieniach. Tak więc jeżeli goście podczas imprezy zgłodnieją, warto zastanowić się nad zamówieniem pizzy na dowóz.

Pizza to nieskończone możliwości dodatków

Kolejny powód, dla którego warto zamówić pizzę w dostawie to możliwość doboru praktycznie nieograniczonej ilości dodatków. Pizzerie oferują zazwyczaj różnego rodzaju opcje: pizze klasyczne, wegańskie, wegetariańskie, a nawet pizze ze słodkimi dodatkami. Większość dodatków można zamieniać. Pizzerie chętnie wprowadzają również opcję skomponowania własnej pizzy.

W przypadku kiedy goście nie mogą jednogłośnie zdecydować, jaka pizza na dowóz będzie najlepsza, warto rozważyć opcję dzielenia pizzy na pół - zamówić na przykład pół pizzy z szynką, a pół wegetariańskiej. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni, zamówienie będzie tańsze i nie zmarnuje się nadmiar jedzenia.

Pizzę łatwo zjeść i przy tym nie nabrudzić

Pizza w dostawie to także posiłek, który łatwo zjeść rękami. Do zjedzenia pizzy nie potrzeba nawet talerza! Na domówkach, gdzie liczy się przede wszystkim wygoda, jest to spore ułatwienie. Co równie ważne, pizzą stosunkowo ciężko jest nabrudzić. A po zakończonej imprezie wystarczy jedynie wyrzucić kartony na śmietnik. Oczywiście do odpowiedniego pojemnika do segregacji śmieci!