Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Pomimo wielu apeli, na drogach powiatu nowodworskiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. W ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali 4 osoby, które wykazały się brakiem wyobraźni decydując się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Jeden z nich nie posiadał nawet uprawnień do kierowania pojazdów.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w piątek ok. 21:30 przez nasielskich policjantów. Funkcjonariusze zauważyli opla, którego kierowca jechał wężykiem. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. 49-letni kierowca miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego w sobotę przed godz. 1:00. Mieszkaniec gminy Pomiechówek nie dość, że wydmuchał ponad półtora promila, to na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących, również w sobotę w godzinach wieczorowo-nocnych, zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z KP Pomiechówek. Od obydwu wyczuwalna była woń alkoholu. Badania 35-latka oraz 38-latka wykazały, że każdy z nich miał półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.


 

podinsp. Małgorzata Witkowska