Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Dziś o godz. 11- ej na drodze nr 7 w Zakroczymiu, w kierunku na Gdańsk, doszło do pożaru autokaru wiozącego pielgrzymów. 42- osoby bezpiecznie opuściły pojazd przed rozprzestrzenieniem się ognia. W tym samym czasie na przeciwległym pasie ruchu, w kierunku do Warszawy doszło do kolizji dwóch pojazdów. Na szczęście nikt nie został ranny. Na miejscu pracowała straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Apelujemy o ostrożność na drodze!

2 lipca br. o godz. 11:00 do dyżurnego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze autokaru na drodze nr 7 w miejscowości Zakroczym, kierunek na Gdańsk. Neoplan, którym podróżowała 42- osobowa grupa pielgrzymów z Mińska Mazowieckiego do Płocka, z nieustalonych dotąd przyczyn stanął w płomieniach. 71- letni kierujący zdołał bezpiecznie wyprowadzić wszystkie osoby z autokaru. Był trzeźwy. Żadnej z osób nic się nie stało. Na miejscu pracowała policja, 7 zastępów straży pożarnej, ratownictwo medyczne. Zablokowany był 1 pas ruchu, wprowadzono również objazd przez Nowy Dwór Mazowiecki.

W tym samym czasie na przeciwległym pasie ruchu drogi nr 7, w kierunku do Warszawy, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Osobowy citroen, którym kierował 26- latek z Ciechanowa najechał na tył pojazdu opel, którym kierował 44- latek z powiatu nowodworskiego. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 26- letni kierowca citroena, który niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze został ukarany mandatem. Ruch odbywał się lewym pasem.

W chwili obecnej ruch został całkowicie przywrócony i odbywa sie płynnie.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

 

st. asp. Joanna Wielocha