Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Hale namiotowe podlaskie posiadają niezachwianą reputację wytrzymałych i niezwykle solidnych konstrukcji. Trzeba więc przyjrzeć się cechom jakie posiadają takie konstrukcje tymczasowe, aby samemu ocenić jak wiele jest w tym prawdy.

Czy hale namiotowe mogą być wytrzymałe i ponadczasowe?

Zderzając się z dylematem w momencie wyboru odpowiedniej konstrukcji pod obszar produkcyjny lub magazynowy przedsiębiorca skłania się ku wyborze obiektu murowanego. Jest to związane z zakorzenionym od dawna przeświadczeniem, że obiekty namiotowe nie są w stanie wytrzymać dużych przeciążeń, silnych wiatrów lub niesprzyjających warunków pogodowych. To jest jednak błędne myślenie i to zakorzenienie w dawnych czasach wynika z tego, że starsze obiekty namiotowe nie były na tyle wytrzymałe, aby być na długo użyteczne. W dobie nowoczesnych technologii przy projektowaniu hal namiotowych wykorzystuje się zaawansowane symulacje komputerowe. Pozwalają one oszacować ciężar nacisku na poszczególne elementy oraz przetestować konstrukcję halową pod względem wytrzymałości na silny wiatr, ulewny deszcz, grad, a nawet śnieg. W przypadku śniegu zalegający ciężar mógłby doprowadzić do nadwyrężenia konstrukcji, ale zastosowano tutaj odpowiedni kąt spadku. Dzięki czemu śnieg nie zalega na powierzchni dachu, ale zsuwa się naturalnie pod swoim ciężarem.

Czy hale namiotowe są wytrzymałe?

Czy hale namiotowe na wynajem mogą być użytkowane przez cały rok?

Odpowiadając krótko na to pytanie – tak. Nie jest to tak, że każdy wynajem namiotu w podlaskim województwie powoduje, że jego konstrukcja staje się słabsza z każdym rokiem. Są to elementy ocynkowane, więc są odporne na korozję, a dzięki temu ich wytrzymałość nie zmienia się w czasie, niezależnie od pory roku. Dodatkowo warto zauważyć, że hale namiotowe na wynajem w podlaskim są gruntowanie sprawdzane w momencie ich zwracania przez klienta. Nie zostanie przyjęta hala, która była niewłaściwie używana lub jest uszkodzona. Warto podkreślić, że w przypadku mniejszych uszkodzeń (na przykład uszkodzona płachta) nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki element zwyczajnie wymienić. Nie jest to związane z dużymi kosztami. Trzeba też wspomnieć, że w przypadku chęci używania konstrukcji namiotowej przez cały rok można dokupić dodatkowe ocieplenie wnętrza. Można też zakupić ogrzewnice olejowe lub elektryczne i klimatyzatory. Używanie ich nie wpłynie na pogorszenie się jakości hali, ponieważ w namiocie są odpowiednie miejsca na ich zamontowanie.

Czy za tą wytrzymałość przychodzi płacić wysoką cenę?

Są to obiekty nieporównywalnie tańsze od typowych rozwiązań stacjonarnych (murowanych). Mowa tutaj nie tylko o kosztach związanych z postawieniem konstrukcji, ale również z jej utrzymaniem. Warto w tym momencie przywołać ciekawy przykład związany z oszczędnością całego obszaru namiotowego. Pewien przedsiębiorca chcąc zaoszczędzić na oświetlaniu wnętrza hali zdecydował się na przezroczysty dach. Dzięki temu, że obiekty namiotowe mogą być w dowolny sposób personalizowane pod potrzeby klienta udało mu się uzyskać taki rodzaj płachty, która jest na tyle transparentna, że wpuszcza do środka dość światła słonecznego, aby nie było konieczności doświetlania jej wnętrza. To rozwiązanie jest na swój sposób genialne w swojej prostocie i jest dość powszechnie stosowane w innych celach. Na przykład wynajem namiotów w podlaskim na wesele, gdzie goście mogą obserwować gwiaździste niebo będąc chronieni od warunków zewnętrznych. Jak więc łatwo zauważyć oszczędności wymagają jedynie odpowiedniego pomyślunku i właściwej realizacji.