Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Szampon naturalny – bez SLS, silikonu i innych sztucznych składników

Ostatnimi czasy da się zauważyć, że coraz większa liczba osób ma problemy z włosami oraz ze skórą głowy. W wielu przypadkach, przyczyną tych dolegliwości są pewne składniki, które powszechnie dodawane są do popularnych szamponów i innych kosmetyków do włosów. Głownie mowa o SLS, siarczanach i silikonie. Warto postawić na inne rozwiązanie, które wolne jest od wyżej wymienionych składników.

Niestety, ale spora część osób, w ogóle nie jest świadoma tego, że drogeryjne szampony zawierają mnóstwo chemicznych dodatków, które są niebywale szkodliwe, a producenci wcale o tym nie ostrzegają. Zdecydowanie lepiej przestawić się na szampon naturalny, uwalniając się od działania SLS, wszelkich innych składników, niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie.

Korzystanie z naturalnych szamponów do włosów - korzyści

  1. Redukują ryzyko podrażnienia skóry głowy.

Wszelkie siarczany, mogą na nasz organizm wpływać drażniąco. Tylko korzystając z szamponu bez SLS, podrażnienia ustępują już w wypadku kilku pierwszych zastosowań.

  1. Hamują wypadanie włosów.

Faktem jest, że każdy z nas tylko w ciągu jednego dnia może stracić nawet 100 włosów. Działanie siarczanów sprawia, że wchłaniając się w nasze włosy sprawią, że będą one matowe, kruche i bardziej łamliwe. Dlatego właśnie, powinniśmy wybierać naturalne kosmetyki do włosów, szampony bez parabenów i innych szkodliwych substancji.

  1. Działają dobrze na farbowane włosy.

Co istotne, naturalny szampon do włosów, zahamuje proces blaknięcia koloru. Jeżeli nasze włosy, ostatnio przybrały nowy kolor, a zależy nam na dłuższym utrzymaniu go, warto postawić na produkt pozbawiony siarczanów.

  1. Skóra głowy przestaje być sucha.

Jako, że siarczany posiadają właściwości drażniące, nadmierne ich stosowanie może mocno wysuszyć skórę naszej głowy, w związku z usunięciem naturalnego sebum. Dzięki wykorzystywaniu szamponów bez SLS, bardzo szybko zauważymy, że problemy z suchością naszych włosów ustąpią. Będzie to dla nas zdecydowana ulga i satysfakcja z pięknie wyglądającej, naturalnej fryzury.

  1. Redukują siwienie.

W związku z tym, że podczas wytwarzania kosmetyków stosuje się wyłącznie składniki naturalne, może to zahamować pojawianie się siwych włosów, których obecność wzmaga występowanie siarczanów. Chcąc uniknąć siwizny i niekomfortowych sytuacji, szampon bez SLS będzie rozwiązaniem idealnym.

  1. Sprawiają, że włosy wyglądają po prostu zdrowo.

Naprawdę spora liczba osób, po przestawieniu się na tę opcję stwierdziła, że jest to najlepszy szampon, jakiego używali kiedykolwiek. Dobry szampon do włosów zawierający naturalne składniki sprawi, że nasza fryzura zyska połysk i witalność.

Postaw na naturę

Nic dziwnego, że coraz więcej klientów sięga po kosmetyki naturalne, skoro ich cena jest bardzo konkurencyjna od tych drogeryjnych, a dodatkowo nie podrażniają ani nie uczulają. Badania pokazują, że w ponad 95% szamponów, jakie możemy znaleźć w marketach i drogeriach, znajduje się SLS, SLES oraz ALS. Z założenia, substancje te mają wzmagać powstawanie większej piany. Ponadto, używanie tych składników pozwala obniżyć cenę produktu, z uwagi na ich silne działanie, jako środek czynny powierzchniowo.

Z wielu źródeł można dowiedzieć się o tym, że komórki naszej skóry mogą wchłaniać SLS. Jest to spore ryzyko zajścia różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Warto wybrać też szampon bez silikonu oraz sodu, ponieważ stosowanie produktów z tymi składnikami, może być dla nas szkodliwe i nieprzyjemne w skutkach.