Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Farby do malowania wnętrz: jak walczyć z utartymi stereotypami?

Pojęcie estetyki jest bardzo względne, ponieważ tak naprawdę każdy człowiek ma zupełnie inne poczucie stylu. Problem ten bardzo mocno uwydatnia się wśród osób, które są zmuszone stanąć przed wyborem odnośnie do tego, w jakie farby do malowania wnętrz zainwestować? Wielu konsumentów obawia się, że ich osobiste upodobania mogą być odebrane jako swoisty rodzaj kiczu. Spora liczba klientów przez to decyduje się na bezpieczne opcje kolorystyczne i rezygnuje ze swoich pierwotnych wizji. Warto jednak wiedzieć, że kupowanie farby do ścian wewnętrznych nie powinno być ograniczone niczym, poza indywidualnymi potrzebami i wyobraźnią konkretnego klienta. W końcu docelowo to on ma czuć się dobrze w stworzonym przez siebie otoczeniu, a nie reszta społeczeństwa. Walka z utartymi stereotypami oraz tym, co według większości ludzi jest ładne, a co nie, to istotny element rozwoju dla wielu stylów, Pamiętajmy, że jeszcze do niedawna industrial i minimalizm uchodziły za szczyt braku gustu, ponieważ w większości polskich domów wystrój dość mocno nawiązywał do mody lat dziewięćdziesiątych.

Farby do malowania wnętrz: najgorętsze trendy 2019

Do najpopularniejszych opcji kolorystycznych w 2019 roku można z powodzeniem zaliczy ć fioletowe farby do ścian oraz brokatowe farby do ścian. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się jako uzupełnienie stylu prowansalskiego, tureckiego lub glamour. Mimo promowania w mediach mniej standardowych opcji, grono osób obawiających się kupna takich produktów wciąż pozostaje zaskakująco duże. Ludzie często wbrew własnemu poczuciu estetyki decydują się na kupno uniwersalnych farb do malowania ścian. Kolory, na jakie wówczas stawiają to zazwyczaj klasyczna biel, odcienie żółci i błękitu, pomarańcze oraz zielenie.

Farby do ścian wewnętrznych występują w pełnej palecie kolorów. Znajdujemy tam wszystko od czerni, przez czerwienie, aż po biel. Rezygnowanie z takiej liczby możliwości wydaje się bardzo nierozsądne. Jest to szczególnie widoczne, jeśli by wziąć pod uwagę fakt, że obecne trendy zakładają niemal zupełnie odejście od założeń, które znajdowały zastosowanie do tej pory.

W ostatnich latach wykształciło się wiele stylów wnętrzarskich, które zakładają malowanie ścian nieco bardziej odważnymi odcieniami farb do wnętrz. Prym w tym przypadku wiodą fuksja, a także wszelkie inne wariacje na temat żywego różu i fioletu. Modne okazują się także wszystkie odcienie żółtego — od subtelnej limonki, aż po ostry, kanarkowy kolor.

Farby do wnętrz: ceny i jakość

Wiele osób słusznie zakłada, że najtańsze farby do ścian prezentują o wiele niższą jakość od propozycji, które proponują nam liderzy rynku produktów malarskich, tacy jak Jedynka, Beckers oraz Tikkurila. Tanie farby do ścian zwykle nie spełniają norm zapewniających im doskonałe właściwości dekoracyjno-ochronne oraz pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o krycie podczas malowania. Zazwyczaj konieczne jest położenie co najmniej trzech warstw, aby móc cieszyć się satysfakcjonującym efektem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że farby do malowania wnętrz Beckers, Tikkurila oraz jedynka pozwalają na niemal idealne pokrycie malowanej powierzchni już podczas nakładania pierwszej warstwy. Co więcej, ich produkty najczęściej można w późniejszym czasie myć, co jest wysoce komfortowe, jeśli dojdzie do postania jakichkolwiek zabrudzeń na ścianach. To szczególnie ważna informacja dla rodziców małych dzieci.