W tym roku od 20 do 26 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który związany jest z obchodzonym w 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, policjanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Zachęcamy do kontaktu z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Infolinia jest dostępna całodobowo, w tym w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Więcej informacji o formach pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz adresy organizacji takie wsparcie świadczących można znaleźć na stronie Funduszu Sprawiedliwości www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

Państwowa Komisja ds. Pedofilii proponuje dodatkowe wsparcie dla osób pokrzywdzonych przemocą seksualną w dzieciństwie, małoletnich ofiar przemocy seksualnej i ich opiekunów, osób doświadczających depresji, zwłaszcza w skutek wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie uruchamiając dyżur telefoniczny ze specjalistami.

22 lutego w godzinach 10-18 pod nr tel. 533-648-227 będzie dyżurował prawnik, a pod numerem 533-652-418 psycholog.

kampania, pomoc ofiarom przestępstw
  • plakat promujący kampanię
kampania, pomoc ofiarom przestępstw