Kiedy powinieneś używać jonizatora?

Jonizator to świetna funkcja w Twoim oczyszczaczu powietrza, ale ważne jest również, aby wiedzieć, kiedy go używać. Najlepszym momentem na użycie jonizatora jest sytuacja, w której jakość powietrza w Twoim domu jest słaba i musisz jak najszybciej oczyścić powietrze. Dwa powszechne scenariusze, kiedy będzie ci potrzebny oczyszczacz powietrza z jonizatorem to dodanie nowego zwierzaka do gospodarstwa domowego lub nagłe pojawienie się alergenów.

Kiedy nie powinieneś używać jonizatora?

Kiedy jakość powietrza w Twoim domu jest już dobra, nie chcesz używać jonizatora. Jony produkowane przez jonizator mogą mieć skutki uboczne, tworząc nieprzyjemny zapach i zwiększając potencjał elektryczności statycznej. Jonizator jest przeznaczony tylko do brudnego powietrza; jeśli jakość powietrza jest już czysta, sprawi, że powietrze będzie brudniejsze.

Jony wytwarzane przez jonizator mogą być również szkodliwe dla niektórych urządzeń elektronicznych, takich jak komputery i telewizory. Jeśli posiadasz sprzęt elektroniczny, który obawiasz się, że może zostać uszkodzony przez jony, najlepiej jest wyłączyć jonizator do czasu, aż jakość powietrza zostanie ponownie zanieczyszczona.

Jakie są korzyści z używania jonizatora w swoim filtrze?

Jonizator to rodzaj filtra wstępnego, więc najbardziej oczywistą korzyścią jest to, że może on przedłużyć żywotność Twojego filtra powietrza. Dzieje się tak dlatego, że jonizator wychwytuje mniejsze cząsteczki, zanim będą miały szansę przedostać się do filtra. Innymi słowy, jest to "czystszy" filtr wstępny. Nie tylko przedłuży to żywotność Twojego filtra powietrza, ale również poprawi jakość powietrza w Twoim domu. Jonizator jest jednym z najlepszych filtrów wstępnych, jakie możesz mieć w swoim oczyszczaczu powietrza. Na początek, większość filtrów wstępnych jest zaprojektowana do wyłapywania większych cząstek, podczas gdy jonizator może wyłapać również mniejsze.

Niektóre filtry wstępne nie mogą wychwycić niczego mniejszego niż 10 mikronów, podczas gdy jonizator może wychwycić cząstki tak małe jak 1 mikron! Im mniejsze cząsteczki, tym bardziej niebezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny. Jonizator może pomóc chronić Cię przed tymi wszystkimi zagrożeniami związanymi z powietrzem.

Jonizator to świetne narzędzie w arsenale oczyszczaczy powietrza, zwłaszcza gdy jakość powietrza w Twoim domu jest niska. Ten filtr wstępny wykorzystuje ładunek elektryczny do przyciągania i zatrzymywania mniejszych cząstek w powietrzu, co ułatwia czujnikom oczyszczacza powietrza wychwytywanie cząstek i oczyszczanie powietrza. Jeśli jakość powietrza w Twoim domu jest już dobra, nie chcesz włączać jonizatora. Jony wytwarzane przez jonizator mogą mieć skutki uboczne i mogą być szkodliwe dla niektórych urządzeń elektronicznych.