Jak stworzyć minimalistyczną sypialnię

Minimalistyczne sypialnie są dobrze znane jako trend tej dekady i jest oczywiste, że są najlepszym sposobem na stworzenie spokojnego, spokojnego otoczenia. Zacznij od upewnienia się, że masz wystarczająco dużo miejsca na łóżko i biurko. Następnie posprzątaj swój pokój i zachowaj tylko to, czego potrzebujesz na noc. Zastanów się nad przechowywaniem wszystkich ubrań w jednej torbie lub komodzie. Na koniec zainwestuj w ładne ozdoby na ściany, aby nadać sypialni osobisty charakter.

Krok 1 - Wybierz paletę kolorów do sypialni

Istnieje wiele sposobów na dobranie palety kolorów do sypialni. Możesz wybrać paletę kolorów, która pasuje do Twojego nastroju i osobowości lub pasuje do Twojego wystroju. Pierwszym krokiem jest wybranie schematu kolorów pokoju, a następnie przejście do wyboru ulubionych i najczęściej używanych kolorów. Kiedy już wybierzesz swoje ulubione kolory, rozważ je jako główne kolory w sypialni. Ważne jest, aby wybrać kolory, które dobrze się ze sobą komponują, a także takie, które można łatwo połączyć z zasłonami, dziełami sztuki, pościelą i innymi meblami. Obejmuje to wybór koloru podstawowego, a także neutralizację wszelkich innych odcieni za pomocą odcieni uzupełniających

Krok 2 - Wybierz odpowiednie łóżko tapicerowane

Łóżka tapicerowane są zazwyczaj spotykane w luksusowych hotelach i placówkach ze względu na oferowaną przez nie jakość. Łóżka to nie tylko wygoda – te łóżka oferują wszechstronność, luksus i trwałość. Możesz ich użyć w swoim domu lub w dowolnym innym miejscu, w którym chcesz złożyć oświadczenie. Gdy szukasz idealnego łóżka tapicerowanego do sypialni, może się zdarzyć wiele rzeczy. Możesz skończyć w sklepie, który ma tylko dwa łóżka na wystawie, z których oba nie są tak dobre. Możesz też kupić łóżko, nie wiedząc, co będzie najlepsze dla twoich potrzeb.

Krok 3 - Dodaj akcenty do sypialni

Niektórzy ludzie lubią podkreślać swoje sypialnie meblami, takimi jak łóżko, stół i krzesła. Są jednak tacy, którzy decydują się zaakcentować sypialnię dziełami sztuki i fotografii. Sypialnia to obszar, który zwykle przyjmujemy za pewnik i rzadziej dekorujemy – to jedno z niewielu miejsc w naszym domu, w którym wciąż możemy puścić wodze fantazji. Co więc powinieneś zrobić, jeśli szukasz pomysłów na projekt? Jesteśmy z Tobą!

Najpierw spróbuj przejrzeć Amazon lub Pinterest w poszukiwaniu zdjęć, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie. Po drugie, spójrz na to, co już masz w swoim domu – czy jest to wazon na stoliku do kawy, czy obraz na ścianie – i zobacz, czy jakiekolwiek potencjalne elementy pasują do siebie, nie wyglądając na zbyt nie na miejscu. Jeśli nie, może tak jest

Krok 4- Kup materac i wybierz narzutę

To już czwarty krok w procesie urządzania sypialni! Ten krok polega na wyborze narzuty na łóżko. Narzuta określi sposób użytkowania materaca i ogólny wygląd sypialni. Jest tak wiele możliwości wyboru - więc powinieneś zaplanować z wyprzedzeniem i zastanowić się, jakie kolory, materiały i funkcje chcesz mieć w swojej narzucie. Następnym krokiem jest rozważenie, gdzie chcesz umieścić go na ścianie. Wiele osób decyduje się na umieszczenie go z boku lub w nogach łóżka, aby zwiększyć prywatność podczas snu lub gdy goście zostają z nimi.