W piątek policjanci z Nasielska interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, znajdującego się w sytuacji zagrażającej jego bezpieczeństwu. Mundurowi chcieli udzielić pomocy 65- latkowi, ten jednak był agresywny i ich znieważył. Został zatrzymany. Na koniec, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej próbował przekupić funkcjonariuszy, proponując im łapówkę w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. 65- latek usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

17 listopada 2023 r. przed godz. 20:00, policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się w stanie zagrażającym jego bezpieczeństwu. Okazało się, że zgłaszający wracając autem do domu, w pewnym momencie zauważył leżącego przy drodze człowieka. Na dworze było już ciemno. Zatrzymał więc swój pojazd i przetransportował mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie wezwał patrol. Na miejsce przybyli nasielscy funkcjonariusze prewencji. Próbowali pomóc mężczyźnie chcąc ustalić gdzie mieszka i doprowadzić go w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze zauważyli również, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Niestety 65- latek stał się agresywny, zaczął ubliżać policjantom, znieważając słowami wulgarnymi i uznanymi za obelżywe. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu 65- latka, w związku z popełnionym przez niego przestępstwem.

W trakcie czynności mężczyzna uświadomił sobie, w jakiej sytuacji się znalazł. Wtedy zaproponował policjantom łapówkę, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Został poinformowany o popełnieniu kolejnego przestępstwa, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za znieważenie interweniujących policjantów oraz obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w celu skłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowych z jego udziałem.

Za te przestępstwa 65-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Joanna Wielocha