W ciągu kilku ostatnich dni funkcjonariusze nowodworskiej komendy ujawnili aż 9 poszukiwanych. Podczas czynności zrealizowali dwa listy gończe, sześć nakazów doprowadzenia oraz ustalili miejsce pobytu jednej osoby.

Praca operacyjna nowodworskich kryminalnych pozwoliła na ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego listem gończym, mieszkańca gminy Leoncin. Funkcjonariusze udali się do Łomianek, gdzie na jednej z posesji zastali 48- latka. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Również w ubiegły czwartek, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali 46- letniego nowodworzanina. Mężczyzna miał do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Trafił do jednostki penitencjarnej.

Tego samego dnia nasielscy mundurowi udali się do Mogowa. Zastali tam 27- latka poszukiwanego na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia, wydanych przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, celem odbycia kar w wymiarze 150 dni oraz 2 miesięcy więzienia. Aby uniknąć zatrzymania, mieszkaniec nasielskiej gminy, złożył mundurowym obietnicę wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych.

Następnego dnia nasielscy stróże prawa zjawili się w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie gminy. Wcześniej ustalili, że pracuje tam poszukiwany 36- latek. Na miejscu zastali zaskoczonego wizytą mundurowych mieszkańca Pomiechówka. Sąd Rejonowy w Pułtusku wydał za mężczyzną nakaz doprowadzenia, celem zatrzymania i odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. 36- latek jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu.

Tego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego podczas legitymowania ujawnili na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego 36- letniego obywatela Gruzji, poszukiwanego celem ustalenia miejsca pobytu.

W poniedziałek patrolowcy z Nowego Dworu Mazowieckiego, na ul. Lotników zatrzymali 49- latka. Mężczyzna do odbycia miał karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Nowodworzanin trafił do jednostki penitencjarnej.

We wtorek natomiast, nasielscy dzielnicowi ustalili, gdzie przebywa poszukiwany mieszkaniec Paulinowa. Na jednej z posesji na terenie gminy zastali 65- latka, który zgodnie z nakazem doprowadzenia pułtuskiego sądu został zatrzymany, a następnie trafił do aresztu.

W środę zakroczymscy policjanci udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim wydał nakaz doprowadzenia 66- latka i odbycia kary 16 dni pozbawienia wolności. Po uiszczeniu zastępczej kary w postaci grzywny, odstąpiono od dalszych czynności wobec mężczyzny.

Wczoraj również, nowodworscy kryminalni zrealizowali kolejny list gończy. Tym razem w ręce mundurowych wpadł uchylający się od odpowiedzialności karnej 71- latek. Pracujący na terenie powiatu grójeckiego mężczyzna został zatrzymany zgodnie z listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe w Warszawie. Poszukiwany najbliższe miesiące spędzi teraz w jednostce penitencjarnej.

 

podkom. Joanna Wielocha