Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

W niedzielę na terenie Czosnowa odbyła się VI edycja Biegu Orła. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy, przy współudziale Komendy Głównej Policji oraz Komendy Stołecznej Policji, czuwali policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego oraz funkcjonariusze czosnowskiej prewencji. Odbył się również pokaz policyjnego sprzętu, a najmłodszym mundurowi przekazali drobne upominki. Nie odnotowano żadnych incydentów.

17 października 2021 r. na terenie przed Urzędem Gminy w Czosnowie już po raz VI odbył się Bieg Orła, którego organizatorem było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów. Zebrane podczas imprezy środki zostaną przeznaczone na doposażenie pracowni sensorycznej, w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kazuniu Polskim.

Ponad 350 uczestników startowało na dwóch dystansach. O godz. 13:20 bieg rozpoczęli zawodnicy, którzy mieli do pokonania 1928m. Trasa przebiegała ul. Gminną, a następnie ul. Strażacką, gdzie uczestnicy zawracali i biegli z powrotem tą samą trasą aż do linii mety na ul. Gminnej. Natomiast o godz. 14:00 z ul. Gminnej ruszyli zawodnicy mający do pokonania dystans 5000m. Trasa ich biegu wiodła następnie ul. Warszawską, ul. Strażacką, ul. Rolniczą, ul. Lercha, wzdłuż wału przeciwpowodziowego, ul. Strażacką aż do mety na ul. Gminnej.

Podczas trwania imprezy, przy współudziale Komendy Głównej Policji oraz Komendy Stołecznej Policji nowodworscy funkcjonariusze udostępnili i zaprezentowali posterunek mobilny, oznakowany ambulans wypadkowy MAN, pojazd nieoznakowany z videorejestratorem oraz oznakowany motocykl.

Zgromadzeni mieli okazję z bliska obejrzeć sprzęt policyjny, wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Najmłodsi mogli obejrzeć wnętrze radiowozów, a nawet usiąść za kierownicą policyjnego motocykla. Dzieci otrzymały również od mundurowych drobne upominki w postaci maskotek i breloków.

Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podczas trwania imprezy. Nie odnotowano żadnych incydentów.

 

asp. sztab. Joanna Wielocha/rm

 

 • posterunek mobilny, policjanci
  posterunek mobilny, policjanci
 • radiowóz nieoznakowany, dziecko
  radiowóz nieoznakowany, dziecko
 • posterunek mobilny
  posterunek mobilny
 • motocykl oznakowany, dzieci
  motocykl oznakowany, dzieci
 • posterunek mobilny, policjant i dzieci
  posterunek mobliny, policjant i dzieci