Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

W ostatni weekend na terenie powiatu nowodworskiego mundurowi zatrzymali aż cztery poszukiwane osoby, które uchylały się od odpowiedzialności karnej. Dwie z nich trafiły do jednostki penitencjarnej.

W piątek funkcjonariusze pomiechowskiego komisariatu udali się na ul. Ogrodniczą w Pomiechówku. Posiadali informację, że przebywa tam poszukiwany mieszkaniec Śniadówka. Na miejscu zastali 41-latka. Mężczyzna po wpłaceniu zastępczej kary w postaci grzywny, został przez policjantów zwolniony.

Natomiast w sobotę stróże prawa zatrzymali aż 3 poszukiwanych. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych w Nasielsku. 44-latek do soboty ukrywał się przed organami ścigania. Okazało się, że zgodnie z nakazem doprowadzenia, wydanym przez pułtuski sąd, ma on do odbycia karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Nasielscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na ul. Rynek. Nasielszczanin najbliższych 6 miesięcy spędzi w areszcie.

Kolejny tego dnia poszukiwany również został zatrzymany przez mundurowych z Komisariatu Policji w Nasielsku. 58-latek z miejscowości Morgi, po wpłaceniu zastępczej kary grzywny został zwolniony.

Również w sobotę, nowodworscy policjanci na terenie miasta zatrzymali poszukiwanego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Podczas legitymowania mężczyzny na ul. Warszawskiej, funkcjonariusze ustalili, że 19-latek unika odpowiedzialności karnej. Zgodnie z nakazem doprowadzenia, wydanym przez nowodworski sąd, miał do odbycia 50 dni pozbawienia wolności. Nowodworzanin został przez mundurowych zatrzymany.

 

asp. sztab. Joanna Wielocha