Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Akumulatory o wartości ponad 2000 zł padły łupem 30-letniego mieszkańca gminy Zakroczym. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego i kryminalnego z Komisariatu Policji w Pomiechówku. Usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do funkcjonariuszy pomiechowskiego komisariatu policji zgłosiła się osoba, zawiadamiając o kradzieży akumulatorów z terenu jej posesji. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na ponad 2000 zł.

Mundurowi natychmiast po uzyskaniu informacji przystąpili do pracy, celem ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że wytypowany przez nich mężczyzna, chwilę po kradzieży mienia udał się z nim na skup złomu. Tam szybko spieniężył łup.

Dzielnicowy wraz z kryminalnym udali się więc do mężczyzny, który nie krył swojego zdziwienia wizytą pomiechowskich stróżów prawa. Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego i przewieźli do nowodworskiej komendy, gdzie spędził noc.

Po zgromadzeniu przez śledczych materiału dowodowego, usłyszał zarzut kradzieży mienia.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. JoannaWielocha/sierż.szt. Damian Korbuszewski/mg