Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

W tym tygodniu policjanci z Zakroczymia ustalili i zatrzymali osoby, w związku ze zgłoszoną wcześniej kradzieżą sprzętu rolniczego. Przy okazji na jaw wyszło też, że dokonali oni oszustw, jedna z nieletnich była poszukiwana, a kierujący renault posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Kilka dni temu do zakroczymskiego posterunku policji wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pługa w miejscowości Janowo. Policjanci wnikliwie analizowali tę sprawę, zabezpieczali nagrania z monitoringu, przesłuchiwali świadków, gromadzili materiał dowodowy. Dzięki ich zaangażowaniu w niedługim czasie wytypowali osoby mogące mieć związek ze zgłoszoną kradzieżą.

Podczas patrolu, na drodze nr 62 zauważyli pojazd, którym prawdopodobnie poruszali się sprawcy. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Okazało się, że było w nim pięć osób.

Nagle wszystko zaczęło iść jak po nitce do kłębka. Siedzące w renault osoby wizerunkiem przypominały te, które zarejestrował monitoring w momencie sprzedaży pługa oraz wypożyczania sprzętu do przewiezienia skradzionego mienia.

Na jaw wyszło także, że osoby te wspólnie i w porozumieniu dokonały oszustwa posługując się nie swoim dokumentem tożsamości podczas wypożyczenia przyczepki oraz informując podczas sprzedaży pługa, że jest własnością jednego z nich.

Żeby tego było mało podróżowała z nimi 16-latka z Legionowa, która posługiwała się nie swoim dowodem i była poszukiwana, celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Cała piątka została przewieziona do nowodworskiej komendy policji. 16-latka trafiła do izby dziecka, natomiast jej kolegę - 16-letniego nowodworzanina - przekazano opiekunowi prawnemu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

28-letnia mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego została przesłuchana przez policjantów wydziału dochodzeniowo- śledczego. Natomiast 29-latek z Mławy i jego 24-letni kolega z Nowego Dworu Mazowieckiego noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w komendzie policji.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i oszustwa - przyznali się do ich popełnienia i dobrowolnie poddali karze. Należy dodatkowo podkreślić, że 29- latek dokonując kradzieży działał w warunkach recydywy.

Jednak to nie koniec historii. Mieszkaniec Mławy został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów, a po sprawdzeniu w systemie okazało się, że posiada 3 aktualnie obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów.

Przypominamy!!!!

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Oszustwo to przestępstwo. Podlega karze nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 3 lat więzienia.

 

st. asp. Joanna Wielocha/g.p