Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Wczoraj sąd rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek nowodworskiej prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 33- latka z Zakroczymia. Mężczyzna jest podejrzany o groźby karalne, uporczywe nękanie oraz zniszczenie mienia na szkodę osób najbliższych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy policjanci z wydziału prewencji w czwartek rano zatrzymali w Zakroczymiu 33-latka podejrzanego o popełnienie przestępstw na szkodę osób najbliższych. Mężczyzna, który jak się okazuje często nadużywał alkoholu nachodził swoją matkę i siostrę w miejscu ich zamieszkania. Uporczywie nękał je także we wczesnych godzinach rannych i w nocy oraz nie szczędząc inwektyw wykrzykiwał pod ich adresem groźby karalne pozbawienia  życia.

Ponadto jest podejrzany o uszkodzenie roweru jednej z kobiet.

33- latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Przyznał się do zarzutów, postawionych mu przez nowodworskich śledczych.
Prokuratura rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim złożyła wniosek w sądzie o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Za groźby karalne, uporczywe nękanie oraz uszkodzenie mienia grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha